М’ясо надає найбільш шкідливий вплив на навколишнє середовище і здоров’я людей, показало нове дослідження вчених. Отримані ними результати опубліковані в журналі PNAS.

Англо-американська група вчених з університетів Оксфорда і Міннесоти здійснила аналіз 15 груп продуктів харчування на предмет їх впливу на навколишнє середовище і організм людей. Наукові фахівці нагадують, що з нездоровим харчуванням пов’язані 9 з 15 факторів ризику захворюваності на діабет, раком травної системи, ішемічною хворобою серця та інсультом.

В ході своїх розрахунків дослідники прийшли до висновку, що продукти, які сильніше за інших збільшують ризик смерті, також відрізняються здатністю негативно впливати на навколишнє середовище.

Читайте також:  Медик назвала основну помилку людей, які відчули безсоння

Вчені ввели Індекс AREI-відбивач усередненого впливу на навколишнє середовище однієї порції продукту. Він показує, як пов’язано виробництво такої порції з викидом парникових газів, площею зайнятої землі, забрудненням навколишнього середовища, потребою у воді і іншими екологічними факторами. Вони визначили, що найбільш високим індексом AREI відрізняється м’ясо.

«Найвищий AREI у необробленого червоного м’яса – 73 одиниці на порцію. У обробленого – 37 одиниць», – повідомили автори проекту.

За їх словами, у світі зростає споживання продуктів, шкідливих як для людей, так і для навколишнього середовища. Вчені рекомендують частіше вживати в їжу злаки, фрукти, овочі або рибу.

Читайте також:  Картопля та макарони можуть знизити ризик раку на 60 відсотків

Згідно з даними експертів, цільнозернові злаки, оливкова олія, фрукти, овочі та горіхи є продуктами, пов’язаними з низьким ризиком смертності, і вони ж надають найменшу середню дію на навколишнє середовище.

Джерело: МедікФорум