Консервовані продукти корисні як джерело поживних речовин. Хоча вони часто вважаються менш поживними, ніж свіжі, дослідження показують, що це не завжди так. Але консерви можуть і шкодити, так як в них можуть міститися небезпечні для організму компоненти.

Консервування – це метод збереження продуктів протягом тривалого часу шляхом пакування їх у герметичні контейнери. У вигляді консервів сьогодні можна вживати фрукти, овочі, боби, супи, м’ясо, рибу і морепродукти. Консервовані продукти часто вважаються менш поживними, ніж свіжі або заморожені, але дослідження показують, що це не завжди так.
Фактично, консервування в ряді випадків зберігає в їжі більшість поживних речовин.

Вітаміни. Більшість мінералів і жиророзчинних вітамінів, таких як вітаміни A, D, E і K в консервах зберігаються. Але так як консервування зазвичай вимагає високої температури, водорозчинні вітаміни С і B можуть бути пошкоджені. Втім, ці вітаміни в цілому чутливі до тепла і повітрю, тому вони також можуть бути втрачені при приготуванні їжі на домашній кухні.

У свою чергу консервування дозволяє збільшити кількість інших корисних речовин. Наприклад, помідори і кукурудза виділяють більше антиоксидантів при нагріванні, що робить консервовані сорти цих продуктів більш багатим джерелом антиоксидантів.

Консерви можуть містити бісфенол-А. Ця хімічна речовина часто використовується в упаковці харчових продуктів, включаючи банки. Дослідження показують, що в консервованих продуктах бісфенол-А може мігрувати з оболонки банки в їжу, яка в ній міститься, а з їжі – в організм людини.

Деякі дослідження пов’язують дію бісфенолу-А. BPA з такими проблемами зі здоров’ям, як хвороби серця, діабет 2 типу та сексуальна дисфункція у чоловіків.

Консерви можуть містити смертельно небезпечні бактерії. У рідкісних випадках, коли консервовані продукти не обробляються належним чином, вони можуть містити небезпечні бактерії, відомі як Clostridium botulinum. Вживання такої їжі може викликати ботулізм, серйозне захворювання, здатне привести до паралічу і смерті, якщо його не лікувати.
Більшість випадків ботулізму пов’язані зі споживанням продуктів, які не були правильно консервовані в домашніх умовах.

Консерви можуть містити додану сіль, цукор. Деякі консерви можуть містити багато солі, що дуже шкідливо для людей з високим кров’яним тиском. Також в консервах може бути доданий цукор. Надлишок цукру пов’язаний з підвищеним ризиком багатьох захворювань, включаючи ожиріння, хвороби серця і діабет 2 типу.

Сіль, цукор (іноді і консерванти) додають в консервовані продукти, щоб поліпшити смак, текстуру і зовнішній вигляд. Завжди читайте етикетку і список інгредієнтів в складі. Існують консервовані продукти, які взагалі не містять ніяких доданих інгредієнтів.

Щоб знизити вміст солі і цукру в консервах, їх після вилучення з банки рекомендується обполіскувати в проточній воді.

Джерело: МедікФорум