Величезна кількість людей нехтує на кухні елементарними правилами гігієни. Як наслідок, на поверхні багатьох предметів в цій частині будинку виявляються заражені небезпечними мікробами, про це повідомляє National Geographic.

Міністерство сільського господарства Сполучених Штатів Америки замовило дослідження рівня гігієнічної культури громадян США. Було відібрано близько чотирьох сотень (383) добровольців, поділених на дві групи, учасники в кожній групі повинні були приготувати бургери з індички під керівництвом досвідчених кухарів. Одну групу ознайомили з коротким навчальним відео про правила теплової обробки м’яса, а іншу ні. Про те, що необхідно мити руки, перш ніж торкатися ними сирого м’яса, вчені вирішили не попереджати – власне, цей нехитре питання і було предметом їх вивчення. На кухнях були розставлені приховані камери, про які учасники не знали.

Виявилося, що за всіма правилами руки мили лише три відсотки учасників. З тих, хто вимив руки, майже 24 відсотки учасників не використовували мило. Але навіть ті, хто вимив руки з милом, зробили це не зовсім сумлінно. Згідно сучасним уявленням, руки слід мити не менше 20 секунд. Крім того, мити руки з милом рекомендується і до, і після готування, а також після зміни продуктів, оскільки на кожному з них можуть бути небезпечні бактерії.

Підсумкова статистика така: зараженими виявилися 6 відсотків екранів мобільних телефонів, 11 відсотків ручок водопровідного крана і холодильника. Рекордсменами в цьому неприємному фіналі опинилися сільнички і перечниці: 48 відсотків їх поверхонь були заражені торканнями брудних рук.

Джерело: МедікФорум