Міжнародна група вчених, про дослідження яких повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!, знайшла спосіб значно знизити ризик передчасної смерті. Дослідники уклали, що цього можна домогтися за рахунок вживання окремих продуктів, що сприяють зменшенню запальних процесів в організмі.

Автори нового дослідження змогли переконатися в тому, що звичка уважно стежити за своїм раціоном харчування сприяє довголіттю. Зокрема, вкрай корисними для продовження життя виявилися фрукти, овочі, кава, хліб з цілісного зерна, знежирений сир, оливкова олія, горіхи, шоколад. Вчені встановили: люди, які вживали продукти, знижували свій ризик передчасної смерті від будь-яких причин на 18%, ризик смерті від серцево-судинних порушень – на 20%, ризик смерті від раку – на 13%.

Ці розрахунки були зроблені після аналізу даних 68 273 людини у віці від 45 до 83 років, за здоров’ям яких фахівці спостерігали протягом 16 років.

За словами вчених, найбільш сильний ефект від вживання продуктів, які допомагають зменшувати запалення в організмі, вони спостерігали у курців. Крім того, дослідження підтвердило, що довголіттю можуть сприяти помірні кількості червоного вина і пива.

«Найчастіше в період дослідження, яке проводилося вмирали ті учасники, які активно їли продукти, що сприяють запальним процесам: м’ясо, субпродукти, чіпси, безалкогольні напої», – розповіли в додаток автори проекту.

Джерело: МедікФорум