Чи можна заразитися раком? Людей хвилює питання про заразність онкологічних хвороб. Тим більше, що в практиці лікарів дійсно відомі випадки загальних захворювань на рак в сім’ях, в робочих колективах.

Зокрема, з прикладами групової захворюваності на рак стикався лікар онкоімунолог Данило Щепеляєв. За словами експерта, загальний онкологічний діагноз відразу у кількох людей може бути пов’язаний з генетичною схожістю, а також з впливом загальних зовнішніх факторів (наприклад, куріння, дії сильних хімікатів). «Починаючи від куріння і закінчуючи впливом ртутті». Крім того, до захворюваності на рак схильні люди з імунним порушенням, зокрема, хворі на ВІЛ.

Читайте також:  Корисні продукти, які запобігають передчасному старінню

Водночас лікар переконаний, що заразитися раком неможливо. Данило Щепеляєв запевнив в інтерв’ю, що для з’ясування цього питання було проведено безліч експериментів, і вони показали, що прищепити онкозахворювання людям з нормальною імунною системою не можна.

«Більшість онкозахворювань полигенні, – має багато генів працювати не так, плюс повинні впливати шкідливі умови навколишнього середовища», – висловився вчений про природу виникнення раку.

З думкою про те, що рак не заразний, згоден і інший фахівець, лікар-онколог Андрій Пильов. Він зазначив, що якби такий ризик був, лікарі б хворіли теж, а цього не відбувається. Загальний рак самі Віктор Рибін і Наталія Сенчукова пояснили своєю надмірною звичкою засмагати. За словами онкологів, той факт, що подружжя отримало один на двох діагноз, все ж просто збіг.

Читайте також:  Лікар назвала продукти, які зберігають молодість

Лікарі підкреслюють: для лікування від небезпечного захворювання важливо діагностувати його на початковому етапі. Фахівці наполягають на щорічній диспансеризації і рекомендують акуратно обстежитися у медиків, починаючи з 35 років.

Онколог, старший науковий співробітник Інституту клінічної онкології ОНЦ РАМН Євген Черемушкін зазначив: є підстави вважати, що в майбутньому людський організм сам буде здатний знищувати рак.

«Як тільки ми виходимо за рамки зовнішнього негативного впливу, ми запускаємо механізм самознищення. Головне – вчасно виявити і прибрати ці шкідливі зовнішні чинники”, – сказав при цьому вчений.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ РАК?

ЯК ВИНИКАЄ І РОЗВИВАЄТЬСЯ РАК?

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News