Згідно з новим дослідженням, в якому брали участь понад 10 000 дорослих, менша кількість натрію і більше калію у вашому раціоні знижує ризик серцевих захворювань.

Попередні спостережні дослідження призвели до плутанини щодо того, чи може зниження поточного рівня солі в раціоні мати неприємні наслідки, підвищуючи ризик серцево-судинних захворювань (ССЗ), зазначив перший автор дослідження Юань Ма, науковий співробітник в області епідеміології Гарвардської школи громадської охорони Здоров’я Т.Х. Чана.

Нові дані повинні розвіяти ці побоювання.

“Наше дослідження об’єднало високоякісні дані окремих учасників з шести когортних досліджень, в яких вміст натрію вимірювався найнадійнішим в даний час методом, а саме множинними 24-годинними зразками сечі”, – пояснив він. “Наші результати повинні допомогти прояснити роль натрію в серцево – судинних захворюваннях-більш низьке споживання пов’язане з більш низьким ризиком серцево-судинних захворювань у більшості груп населення, в тому числі в США”.

Калій природним чином міститься у фруктах (наприклад, бананах), листової зелені, бобах, горіхах, молочних і крохмалистих овочах. Дослідники пояснили, що він має протилежний ефект натрію, допомагаючи розслабити кровоносні судини і збільшити виведення натрію, одночасно знижуючи кров’яний тиск.

Результати були представлені в неділю на щорічній онлайн-зустрічі Американської серцевої асоціації.