Гіпертонія є однією з причин серйозних невідкладних медичних ситуацій, таких як серцеві напади та інсульти.

Очі відомі як «вікно в душу», але вони також можуть дати нам деякі підказки про наше здоров’я. Налиті кров’ю очі є прикладом цього. Хоча вони можуть бути просто індикатором втоми або алергії, вони можуть сигналізувати про щось значно серйозніше.

Лікар попереджає, що налиті кров’ю очі є одним із симптомів високого кров’яного тиску.

“Високий кров’яний тиск означає, що ваше серце працює важче, ніж зазвичай, щоб перекачувати кров по всьому тілу. Згодом це може призвести до пошкодження кровоносних судин та життєво важливих органів”, – каже лікар-терапевт Климовська Олена.

З цієї причини це може призвести до потенційно смертельних медичних ситуацій, таких як серцеві напади та інсульти, що заслужило на репутацію «тихого вбивці».

Багато людей не мають симптомів високого кров’яного тиску, що робить його ще більш смертельним. Однак, якщо не лікувати протягом тривалого часу, це може спричинити деякі характерні ознаки.

«Симптоми порушення зору можуть не виявлятися багато років. Але, зрештою, високий кров’яний тиск може призвести до гіпертонічної ретинопатії, пошкодження кровоносних судин, що викликає помутніння зору або втрату зору».

Налиті кров’ю очі є індикатором гіпертензивної ретинопатії, оскільки може призвести до розриву кровоносних судин у власних очах.

«Кровоносні судини сітківки можуть стати трохи жорсткішими та затверділими. Вони давитимуть один на одного і перетинатимуться, як два шланги в замкнутому просторі. Коли стане зовсім погано, ми побачимо, що деякі кровоносні судини починають протікати, ми побачимо кровотечу. І це може викликати низку проблем із зором».

Гіпертонічна ретинопатія також може зробити вас більш уразливими до ризиків, пов’язаних із високим кров’яним тиском.

Одне наукове дослідження показало, що серед 2900 учасників із високим кров’яним тиском у людей із «легкою» формою гіпертонічної ретинопатії ризик інсульту було підвищено на 35 відсотків. А у пацієнтів з «помірною чи тяжкою» гіпертонічною ретинопатією ризик був на 137 відсотків вищим.

До інших можливих ознак гіпертонії відносяться:

  • Затуманений зір
  • Носові кровотечі
  • Задишка
  • Біль у грудях
  • Запаморочення
  • Головні болі.

Якщо у вас виникли симптоми або ви стурбовані своїм кров’яним тиском, вам слід звернутися до свого лікаря.

Ви більш схильні до ризику виникнення високого кров’яного тиску, якщо у вас надмірна вага, ви курите, п’єте багато алкоголю, вам більше 65 років, ви недостатньо займаєтеся спортом, не їсте достатньо фруктів або овочів або у вас є родич з високим кров’яним тиском.