Насіння соняшника багато в чому є корисним для здоров’я продуктом, але при їх неправильному вживанні зростають ризики різних проблем, наприклад, з нирками.

Насіння соняшника містить багато необхідних нашому організму речовин – вони є багатим джерелом вітаміну Е, магнію, білка, лінолевих жирних кислот. Насіння відрізняється великою кількістю жиру, але в основному це поліненасичені жири, які можуть покращувати стан судинної системи: знижують рівень поганого холестерину (ЛПНЩ) і разом з цим ризики гіпертонії, серцевого нападу, інсульту.

Але любителям цього продукту слід знати: будучи корисною їжею, насіння також може шкодити організму.

Ось зворотна сторона вживання насіння у великій кількості.

Вугровий висип. За даними Тебрізського університету (Іран), вживання насіння соняшника здатне посилювати проблему вульгарних вугрів у людей, схильних до них, а також у людей з жирною шкірою.

Занадто високий вміст натрію. Насіння, що купується в магазині, містить сіль, приправи. Причому у багатьох випадках її вміст у такому продукті виявляється надмірним. Зловживання сіллю негативно позначається на стані судинної тканини, зрештою – на здоров’я серця.

Небезпека нирок. Соняшник – це рослина, якій властиво поглинати з ґрунту кадмій і відкладати їх у насінні. З огляду на це щоденне споживання насіння не повинно перевищувати 30-35 грамів. Кадмій може нашкодити ниркам, якщо організм отримує його у великій кількості тривалий час.

Непрохідність. Поїдаючи насіння, можна ненавмисно з’їсти фрагменти шкаралупи, які організм не перетравлює. Вони можуть викликати закупорку та непрохідність кишечника.

Джерело: TimesNowNews