Гуляння здається чимось менш небезпечним, ніж, наприклад, серйозніший удар кулаком, але вчені констатують, що навіть вона може спричинити небезпечні для здоров’я наслідки.

Церемонія вручення кінонагород «Оскар», що пройшла днями, привернула до себе особливу увагу через ляпас, який актор Уілл Сміт дав коміку, що пожартував над облисілою головою його колишньої дружини.

Наскільки небезпечно для здоров’я отримати ляпас?

Вчені пояснюють, що її негативний ефект визначається силою удару та місцем, за яким доводиться ляпанець.

  • Наприклад, при попаданні у вухо тиск повітря, що вивільняється, може пошкодити барабанну перетинку і середнє вухо – у такій ситуації можливе навіть необоротне пошкодження слуху.
  • Попадання в око може призвести до травм сітківки та очного яблука з кровотечею.
  • Дуже сильний удар може призвести до перелому носа чи щелепи (хоча частіше такі ушкодження пов’язують із ударами кулаком).
  • Серед інших можливих наслідків: струс, пошкодження зубів, а також травма шийного відділу хребта, можлива через різкий обертальний рух голови, що відбувається внаслідок ляпаса.

Удари по голові. Те, наскільки небезпечними можуть бути удари по голові, також вивчалося вченими. Дослідження, що проводилися серед спортсменів, показали, що удари по голові, що повторюються, здатні вести до змін структури мозку і негативно впливати на когнітивні функції.

“Якщо один випадковий удар по голові може не викликати струсу мозку, то послідовні удари збільшують пошкодження, наслідки якого можуть бути аналогічні струсу”, – стверджують дослідники.

Про які наслідки йдеться:

  • Стан дезорієнтації, сплутаності свідомості.
  • Проблеми з концентрацією уваги.
  • Підвищена дратівливість.
  • Тривожні стани.
  • Змінений сон.

У зоні особливого ризику – діти. Шліпки або удари по голові завжди небезпечні, але діти у разі особливо вразливі. Результатом отриманої ляпаси у них може стати пошкодження вуха та слуху, травма хребта. Крім того, це має травмуючий вплив на незміцнілу психіку.

Що важливо. Найнебезпечніше в ударах по голові – це «невидимі» наслідки, які можуть виникати навіть без явних слідів травм. Тому, отримавши такий удар, потрібно обов’язково звернутися до лікаря та проконсультуватися щодо необхідності подальшої перевірки.