Досить тривалий час наукове співтовариство відносило яйця до потенційно небезпечних продуктів, що збільшує в крові рівень “поганого” холестерину. Однак, недавні дослідження спростували цю гіпотезу. Про те, як у науковому світі різних країн ставляться до цього продукту харчування пише портал Focus.de.

Так, британські дослідники з’ясували, що вживання до п’яти яєць на тиждень може благотворно впливати на стан серцево-судинної системи, знижуючи ризик виникнення її захворювань в середньому на десять відсотків.

З такими висновками не погодилися кардіологи з США. Вони позначили, що висновки про користь були зроблені без урахування інших продуктів харчування в раціоні випробовуваних. При цьому американські вчені наполягають на тому, що рівень холестерину здатні знизити рослинна і багата клітковиною їжа, а також регулярні фізичні навантаження.

У свою чергу, німецькі вчені заявили, що нормою споживання яєць можна вважати не більше чотирьох на тиждень, а їх шведські колеги вважають, що допустимою межею є шість штук.

Проте, більшість вчених сходяться в способі приготування продукту. Так, рекомендується вживати в їжу яйця, зварені некруто, це пов’язано зі спрощенням процесу перетравлення продукту. Крім того, експерти рекомендують додавати в страву помідори, які допоможуть зробити її більш збалансованим.