Навіть незначне підвищення рівня холестерину у людей середнього віку збільшує ризик подальших хвороб серця, максимум, на 40%. До такого висновку прийшли американські дослідники з наукового центру Duke Clinical Research Institute.
 

Не варто вважати, що незначне підвищення рівня холестерину є практично безпечним для здоров’я, і з ним не варто боротися. Це все одно значно збільшує ризик розвитку хвороб серця через багато років. Американські вчені встановили, що довготривале пошкодження артерій починається у людей вже після 30 і 40 років, а не в літньому віці. І на кожні 10 років, прожиті з підвищеним рівнем холестерину в період між 35 і 55 роками, ризик хвороб серця підвищується, максимум, на 40%.

Читайте також:  Речовини у складі рідин для вейпів можуть викликати незворотні зміни у легенях

У ході цього дослідження вчені також встановили, що прийом ліків проти підвищеного рівня холестерину, до яких відносяться статини, слід починати в більш ранньому віці. Звичайно, це стосується тільки людей, що входять до групи ризику.

“Наше дослідження показує, що дорослі люди з тривалим помірно підвищеним рівнем холестерину можуть додатково захистити своє здоров’я за допомогою більш агресивної профілактичної стратегії, якщо почнуть її раніше, – говорить автор дослідження доктор Енн-Марі Новара Боган. – Те, що відбувається з вашими кровоносними судинами, особливо з рівнем холестерину, після 30 і 40 років, дуже активно впливає на здоров’я серця після 50, 60 і 70. Ми особливо здивувалися, коли помітили цей ефект серед дорослих людей, які були за всіма іншими показниками абсолютно здоровими “.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХОЛЕСТЕРИН – ПОГАНИЙ І ХОРОШИЙ

Читайте також:  Лікарі засумнівалися у користі харчових добавок із риб'ячим жиром

ДІЄТА ПРИ ПІДВИЩЕНОМУ ХОЛЕСТЕРИНІ

ХОЛЕСТЕРИН І АТЕРОСКЛЕРОЗ СУДИН