Вживання алкоголю щодня значно більш небезпечно, ніж його прийом 5-6 днів на тиждень. До такого висновку прийшли датські вчені з Університету Копенгагена, які закликають любителів спиртного влаштовувати собі вихідні.

Вчені з Данії провели дослідження за участю 55 197 чоловік, яке показало, що щоденне вживання алкоголю значно більш небезпечне, ніж прийом алкогольних напоїв протягом 5-6 днів на тиждень. Дослідники встановили, що при регулярному вживанні спиртних напоїв потрібно, як мінімум, один вихідний.

Раніше інші експерти неодноразово приходили до висновку про те, що люди, які вживають найбільше спиртних напоїв, найчастіше стикаються з цирозом печінки. Проте в ході нового дослідження встановлено, що на ризик розвитку цього захворювання великий вплив робить частота прийому спиртних напоїв.

Читайте також:  Дієтолог назвала наслідки недостатнього пиття води

У 342 учасників дослідження був діагностований цироз печінки. Експерти вирішили вирахувати найбільш шкідливий графік прийому алкогольних напоїв, а також їх тип. Виявилося, що щоденне вживання алкоголю є головним фактором ризику, природно, з урахуванням і загальної кількість випитого. І для здоров’я людини небезпечніше пити щодня, ніж вживати спиртні напої 5-6 днів на тиждень, влаштовуючи собі один вихідний.

Вчені також встановили, що саме інтенсивність споживання алкогольних напоїв в останні роки, а зовсім не загальна їх кількість протягом життя, є найбільшим предиктором алкогольного цирозу. При цьому вино пов’язано з меншим ризиком розвитку хвороби в порівнянні з пивом і міцними спиртними напоями.

Читайте також:  Дієтолог розповіла про шкоду відмови від солодощів та інших «шкідливих» продуктів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ОРГАНІЗМ

ЯК ВПЛИВАЄ АЛКОГОЛЬ НА МОЗОК

АЛКОГОЛЬ МОЖЕ РОЗПОВІСТИ ПРО ХАРАКТЕР ДІВЧИНИ