Дослідження, проведене канадськими фахівцями, показало, що захворіти від самотності реально – при цьому соціальна ізоляція підриває не тільки психічне, а й фізичне здоров’я. На думку вчених, людині на новому місці вкрай важливо якнайшвидше обзавестися приятельським і дружнім колом спілкування.
 

Авторами роботи стали психологи з Університету Конкордія в місті Монреалі. Протягом 5 місяців вони вели спостереження за групою з 60 студентів, які приїхали з різних країн світу в Монреаль на навчання. Вчених цікавили не тільки психологічні аспекти життя іноземців на новому місці, але і здоров’я серця цих людей.
 
Зокрема, медики стежили за змінами серцевого ритму учасників експерименту. За словами фахівців, показники серцевого ритму відображають стан парасимпатичної нервової системи і серцево-судинної системи, а також характеризує стан здоров’я організму в цілому.
 
Виявилося, що найбільш сприятливі характеристики серцевого ритму спостерігалися тільки у тих студентів, які змогли в перші п’ять місяців після приїзду в Канаду обзавестися новими соціальними зв’язками. Але у тих молодих людей, яким не вдалося за цей час «обрости» знайомствами вони були значно нижче, що говорило про погану стресостійкості та схильності хворобам, пов’язаним зі стресом.
 
За словами дослідників, після переїзду в інше місто або іншу країну людям часто буває дуже важко заново вбудуватися в соціум. Якщо їх соціальна ізоляція триває довго, це може негативно позначитися на фізичному здоров’ї, а також на роботі парасимпатичної нервової системи, підкреслюють вони.

«Новим іммігрантам необхідно насамперед встановити зв’язки з іншими людьми, – прокоментував відкриття керівник дослідження професор Жан-Філіп Гуїн. – Чим швидше ви соціально інтегруєтесь на новому місці, тим міцнішим буде ваше здоров’я. Я розумію, що це легше сказати, ніж зробити, але, тим не менш, це так ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОШИРЕНІ ПОМИЛКИ САМОТНІХ ЛЮДЕЙ

ЯК БУТИ САМОТНЬОЮ АЛЕ ЩАСЛИВОЮ: 5 ПОРАД

САМОТНІСТЬ РОЗВИВАЄ КРЕАТИВНІСТЬ