Близько 40% раціону повинні складати крупи, вважають фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). До їх складу входять необхідні для організму складні вуглеводи, які позитивно впливають на самопочуття.

Булгур

Йдеться про молоду пшеницю, зерна якої висушені і очищені. У них міститься 12,3 грама білка на 100 грам продукту, пише РБК. Булгур багатий вітамінами В, Е, К, А також бета-каротином, магнієм, міддю, кальцієм, калієм і залізом. Харчові волокна в крупі добре очищають кишечник, прискорюють процеси всмоктування вітамінів, крім того, підвищують метаболізм. Ця крупа сприяє відтоку жовчі, що, в свою чергу, добре позначається на роботі печінки.

Читайте також:  Дієтолог розповіла про шкоду відмови від солодощів та інших «шкідливих» продуктів

Житня крупа

В житній крупі оптимально збалансовані амінокислоти. У ній більше харчових волокон-це допомагає зміцнити імунітет, а також знизити ризик хвороб крові.

Кукурудзяна крупа

А в цій крупі містяться антиоксиданти, вона дозволяє мікрофлорі кишечника правильно відновлюватися і м’яко очищає організм завдяки клітковині. У кукурудзяній крупі відсутній глютен, при цьому є вітаміни В, Е, А, Н, а також триптофан і лізин, залізо і кальцій, магній, фосфор. За словами фахівців, страви, приготовані з кукурудзяної крупи, допомагають знижувати рівень “поганого” – ЛПНЩ – холестерину і ризик хвороб шлунка і печінки.

Кускус

Кускус зменшує ризик розвитку хронічних захворювань серця, а також цукрового діабету і раку. Про це повідомляє Джоанн Славін, автор роботи “цільні зерна і здоров’я людини”, яка була опублікована в Cambridge University Press. У кускус входить велика кількість селену, що дозволяє називати крупу сильним антиоксидантом. Крім того, кускус сприяє зміцненню імунітету і нормалізації гормонального балансу.

Читайте також:  Експерти назвали колір фекалій, при якому потрібно насторожитися