Гастроентерологи прийшли до висновку щодо того, що манна крупа є найнебезпечнішою для органів травної системи, зокрема, для шлунка. Більш того, фахівці взагалі не рекомендують давати таку кашу дітям, яким ще не виповнилося 7 років, оскільки до цього віку травна система проходить процес становлення.

Небезпека манки полягає в тому, що вона містить в собі велику кількість глютену, який також називають клейковиною. Безліч людей не переносить подібна речовина, оскільки воно викликає у них прояв симптоматики целіакії – це спадкове гастроентерологічні захворювання, яке діагностується у 1 людини на 800 мешканців земної кулі.

З-за впливу глютену у хворих людей відбувається витончення слизового шару кишечника, а також порушується процес всмоктування поживних речовин. Крім цього, подібний компонент може спровокувати розвиток алергічних реакцій. Більш того, стало відомо, що часте споживання каші загрожує формуванням гастриту та виразкової хвороби шлунка.

Фахівці відзначають, що саме з цієї причини у покоління, народженого в 70-80 роках 20 століття, дуже часто діагностують хвороби органів травної системи. У цей період часу дітям на постійній основі давали приймати в їжу манну кашу.

Лікарі рекомендують зовсім відмовитися від прийому всередину манки тим людям, у яких не налагоджена робота кишечника – це діти молодше 7 років. Також не варто забувати, що таке блюдо категорично заборонено пацієнтам, що страждають не тільки від целіакії, але і від багатьох інших патологій ШКТ. У той же час серед найбільш корисних названа гречана і рисова крупа. У будь-якому випадку, при наявності хвороб з боку ШКТ клініцист особисто для кожного пацієнта становить дієтичний раціон.

Джерело: rantac