Вчені та фахівці з галузі гастроентерології вже протягом тривалого часу займаються вивченням такого захворювання, як виразкова хвороба шлунка. Однак подібна патологія багато в чому залишається загадковим явищем. Наприклад, зовсім недавно вдалося виявити взаємозв’язок між цим недугом і характером людини.

В даний час головним провокатором такого захворювання вважається негативний вплив бактерії Хелікобактер пілорі, яка потрапивши в шлунок, залишається в ньому назавжди, оскільки може пристосовуватися до мікрофлори і антибактеріальних речовин.

Дослідникам багато в чому незрозумілий механізм проникнення такого патологічного мікроорганізму в людський організм. Ще однією білою плямою виступає той факт, що далеко не у всіх людей, інфікованих такою бактерією, розвивається виразка або гастрит.

Читайте також:  Як довго новорічні салати зберігаються у холодильнику

Однак недавнє наукове дослідження дало можливість припустити, що виразкові ураження шлунка ніяк не пов’язано з харчовими пристрастями. Таким чином, якщо раніше пацієнтам з подібним діагнозом, як однієї з найбільш ефективних методик пропонувалося дотримання щадного раціону з великим переліком неприпустимих до вживання продуктів, то тепер їм дозволяється їсти практично все, крім тих інгредієнтів, які навіть у здорової людини викликають подразнення слизової цього органу.

Останні спостереження також підтверджують, що виразка залежить від характеру людини. Було встановлено, що особи, у яких діагностовано таке захворювання, володіють досить специфічними рисами характеру. До них варто віднести підвищену тривожність, безпричинну дратівливість і гіпервідповідальність.

Читайте також:  Три популярні звички, через які псуються зуби

За словами фахівців, до того часу, поки зберігаються чинники, що спровокували виразку шлунка, патологія буде регулярно нагадувати про себе. Лікарські препарати, як правило, борються лише з симптоматикою, а не вирішують психологічні проблеми і не змінюють характер людей. Саме з цієї причини особам, які мають вище перерахованими рисами характеру, не варто чекати позитивного ефекту від терапії.

Джерело: rantac