Вчені та фахівці з галузі гастроентерології вже протягом тривалого часу займаються вивченням такого захворювання, як виразкова хвороба шлунка. Однак подібна патологія багато в чому залишається загадковим явищем. Наприклад, зовсім недавно вдалося виявити взаємозв’язок між цим недугом і характером людини.

В даний час головним провокатором такого захворювання вважається негативний вплив бактерії Хелікобактер пілорі, яка потрапивши в шлунок, залишається в ньому назавжди, оскільки може пристосовуватися до мікрофлори і антибактеріальних речовин.

Дослідникам багато в чому незрозумілий механізм проникнення такого патологічного мікроорганізму в людський організм. Ще однією білою плямою виступає той факт, що далеко не у всіх людей, інфікованих такою бактерією, розвивається виразка або гастрит.

Однак недавнє наукове дослідження дало можливість припустити, що виразкові ураження шлунка ніяк не пов’язано з харчовими пристрастями. Таким чином, якщо раніше пацієнтам з подібним діагнозом, як однієї з найбільш ефективних методик пропонувалося дотримання щадного раціону з великим переліком неприпустимих до вживання продуктів, то тепер їм дозволяється їсти практично все, крім тих інгредієнтів, які навіть у здорової людини викликають подразнення слизової цього органу.

Останні спостереження також підтверджують, що виразка залежить від характеру людини. Було встановлено, що особи, у яких діагностовано таке захворювання, володіють досить специфічними рисами характеру. До них варто віднести підвищену тривожність, безпричинну дратівливість і гіпервідповідальність.

За словами фахівців, до того часу, поки зберігаються чинники, що спровокували виразку шлунка, патологія буде регулярно нагадувати про себе. Лікарські препарати, як правило, борються лише з симптоматикою, а не вирішують психологічні проблеми і не змінюють характер людей. Саме з цієї причини особам, які мають вище перерахованими рисами характеру, не варто чекати позитивного ефекту від терапії.

Джерело: rantac