Багато хто приймає харчові добавки, думаючи, що шкоди від них бути не може, але це не так. Як повідомляє Daily Express, якщо перевищувати рекомендовану дозу вітаміну D, можна заробити серйозні проблеми з нирками. Однак китайські вчені виявили ще один побічний ефект від нерозумного прийому добавок.

Фахівці попереджають, – біологічно активні добавки до їжі можуть викликати такі побічні ефекти, як збільшення ваги.

Британці приймають БАДи, щоб зміцнити здоров’я, але вітаміни можуть надавати небажану побічну дію.

Видання Express запитало у медичного експерта, чи можуть БАДи викликати такі проблеми, як збільшення ваги, головний біль, нудота, запор та інші небажані явища.

“Звичайно”, – відповіла Джо Каннінгем (Jo Cunningham), Керівник клінічної програми клініки здоров’я кишечника, заснованої Меган Россі (Megan Rossi).

Каннінгем сказав, що “легше приймати таблетку і думати, що це лише вітаміни та мінерали, але це більше не завжди означає краще”.

Зокрема, експерт порадила бути обережніше з дозуванням.

“Якщо ви приймаєте мікроелементи, завжди перевіряйте рекомендовану добову норму і не перевищуйте її”, – порекомендувала Каннінгем.
Вона також попередила, що “при великих дозах мінерали і жиророзчинні вітаміни можуть накопичитися в системі і стати токсичними”.

“Зазвичай застосовується не харчова, а фармацевтична дозування, тобто доза, що приймається, набагато вища, ніж та, яку можна було б отримати природним чином з їжею, – зазначила експерт. – Як правило, БАДи рекомендують, керуючись добрими намірами, але найчастіше їх застосування не підкріплено науковими даними і не регулюється, що може бути дуже ризиковано”.

Дослідження, проведене в 2015 році і опубліковане в медичному журналі The New England Journal of Medicine, показало, що щорічно 23 тисячі американців опиняються у відділенні екстреної допомоги з побічними ефектами від БАДів.

Дослідники проаналізували дані 63 лікарень за десять років.

У 2014 році Даляньський університет (в Китаї) провів дослідження на тему “надмірне споживання вітамінів. Невизнаний фактор ризику розвитку ожиріння”.

У дослідженні говорилося про те, що надлишок вітамінів “може спровокувати ожиріння різними шляхами, в числі яких збільшення синтезу жирів, інсулінорезистентність, порушення метаболізму нейротрансмітерів і епігенетичні зміни”.

З’ясувалося, що надлишок вітаміну B міг стати причиною збільшення ваги у лабораторних щурів.

Дослідники дійшли висновку:”з кінця 30-х, коли вперше були використані синтетичні вітаміни, людство зазнало найбільшого зростання застосування вітамінів в історії”.

“Надлишок вітамінів, особливо вітаміну B, ймовірно, провокує ожиріння – уклали експерти.

Вітамінні формули і збагачення продуктів харчування вітамінами могли в значній мірі сприяти збільшенню кількості випадків ожиріння за останні кілька десятиліть”.

Інші побічні ефекти застосування вітамінів і біологічно активних добавок

Вітамін D

Надлишок вітаміну D завдає шкоди ниркам.

Дозування, що перевищують сто нанограм на мілілітр, можуть викликати біль у м’язах і шлунку, утворення каменів у нирках і психічні розлади.

Кальцій

Дослідники стверджують, що надлишок кальцій може відкладатися в артеріях, а не в кістках.