Інфекція може привести до дуже серйозних ускладнень їх здоров’я.

Геронтолог Ольга Ткачова назвала кілька категорій населення, які так само, як і літні люди, входять до групи ризику за небезпекою зараження коронавірусом.

Крім громадян поважного віку велику небезпеку COVID-19 представляє для ВІЛ-інфікованих, пацієнти з аутоімунними або онкологічними захворюваннями, які перенесли трансплантацію органів, які страждають хронічними захворюваннями, такими як цукровий діабет, ожиріння, бронхіт, бронхіальна астма і серцево-судинними патологіями.

– У таких людей вже є проблеми зі здоров’ям, якщо на них нашаровується інфекція, перебіг основного захворювання ускладниться, — пояснила Ольга Ткачова.

Геронтолог вважає, що всім цим громадянам не обов’язково повністю ізолювати себе від зовнішнього світу на час епідемії. Тим більше, що не відомо, скільки вона триватиме. При дотриманні всіх рекомендацій ВООЗ, вони можуть вийти на вулицю в разі гострої необхідності. А ось літнім людям краще цього не робити.

Читайте також:  Екстремальний спосіб підвищити лібідо набув популярності в соцмережах

– Навіть якщо родичі принесли їм продукти, потрібно пам’ятати про дистанцію при спілкуванні, мінімізацію дотиків, обіймів, — нагадує фахівець зі старіння. Пояснюється це низьким імунітетом літніх людей через що коронавірус може стати для них згубним.

Раніше італійський лікар, що знаходиться буквально на передовій в боротьбі з коронавірусом, розвіяв основний міф, що для молоді COVID-19 не небезпечний. Він навів дані, що під його наглядом тільки половина хворих коронавірусом старше 65 років, решта – молодше. Важко протікає захворювання не тільки у вікових пацієнтів, але і у хворих 20-30 років. Просто у молодого організму вище виживаність, тому вони частіше одужують.

Читайте також:  Любителів меду попередили про серйозну небезпеку