Співробітник телеканалу з США National Geographic Ден Бюттнер опублікував статтю про правильне харчування. Фахівець у сфері довголіття провів 150 опитувань серед довгожителів, з’ясовуючи їх харчові звички. Він сформував дев’ять правил, які допомагають продовжити життя.

Ден Бюттнер у своїх матеріалах пише: першою вимогою є, що 90-100% всієї їжі повинна становити рослинна їжа. Довгожителі, які були опитані, щодня вживають овочі, фрукти і сезонну зелень. Особлива увага приділяється шпинату, буряку, ріпі та капусті. Багато їдять і цитрусові, що містять вітамін С.

Другим правилом є обмеження вживання м’ясних страв, так як даний продукт скорочує життя в середньому на вісім років. Згідно з третьою порадою, необхідно віддавати перевагу рибі, але при цьому потрібно обмежувати порції і не переїдати.

Четвертому правилом є необхідність вживати бобові, мова йде про сої, білої квасолі, горосі, сочевиці і чорної квасолі. Дані продукти містять складні вуглеводи, білок, клітковину і трохи жирів. П’ята звичка полягає в повній відмові від цукру, як запорука довгожительства. Необхідно обмежити вживання солодкої випічки, консервованих фруктів, соків з магазину і цукерок.

Шостим правилом вважається необхідність робити перекушування з горіхів, так як вони містять мікроелементи. У добу необхідно з’їдати дві жмені горіхів. Сьома звичка довгожителів-це зменшення порцій хліба. Слід купувати вироби з цільного зерна, корисний хліб з ячменю або жита.

Восьмим правилом є вимога пити більше води, в добу рекомендується вживати 2-2, 5 л рідин. Дев’яте правило свідчить про необхідність включати в раціон овочі та фрукти з мінімальною механічною або температурною обробкою. Йдеться про салати, коли зелень і інші компоненти ріжуть великими шматками, причому їх необхідно їсти сирими.

Джерело: menslife.com