ГоловнаНовини Здоров'яНазвані корисні продукти, що здатні викликати різкий стрибок цукру в крові

Названі корисні продукти, що здатні викликати різкий стрибок цукру в крові

Вживання корисних у багатьох відношеннях овочів, насичених клітковиною і вітамінами, може виявитися шкідливим з-за своєї здатності викликати різкий стрибок цукру. Медики розповіли, яких продуктів слід остерігатися тим, у кого цукор в крові вже досить високий.

кабачки і морква

Дари природи, овочі та фрукти, шануються за багатий вміст клітковини і вітамінів. Але існує ще один важливий критерій корисності рослинних продуктів для здоров’я – це ГІ, глікемічний індекс, що відображає їх здатність підвищувати цукор в крові. Про це медики розповіли виданню «Аргументи і факти».

До продуктів з високим глікемічним індексом належать ті, що володіють ГІ від 70 і вище, повідомили фахівці. Ці продукти не рекомендується вживати діабетикам, а в раціоні здорових людей їх кількість необхідно строго контролювати.

Читайте також:  Названі продукти, які зменшують черевний жир при щоденному споживанні

У вигляді прикладу фахівці привели кабачки-овоч з цілою низкою корисних для здоров’я якостей. Але ГІ кабачків становить майже 75 одиниць, а, отже, швидке зростання рівня цукру в крові після них буде забезпечений.

У картопляного пюре глікемічний індекс становить 90 одиниць. У діабетиків в раціоні цієї страви точно бути не повинно. Але в той же час картопля – джерело вітаміну С і калію, що захищає від гіпертонії. Якщо і їсти картоплю, то найкраще в запеченому вигляді, вважають фахівці.

Ще один корисний продукт – морква. У сирому вигляді глікемічний індекс морквини не перевищує 40 одиниць. Але після термічної обробки він різко підвищується: запечена або відварна морква містить ГІ в 85 одиниць (і тому не рекомендується людям, у яких цукор в крові підвищений в силу захворювань).

Читайте також:  Натуральні рослинні продукти можуть бути шкідливі для вагітних

Говорячи про рис, експерти порекомендували їсти бурий нешліфований рис, чий ГІ становить всього 50. Білий шліфований рис відрізняється індексом в 89-90 одиниць.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News