Болі в ногах, сильна слабкість після застуди або грипу, задишка при ходьбі по сходах. Фахівці-кардіологи з Німецького фонду серця розповіли про попереджувальні сигнали можливого серцевого нападу.

Болі в ногах. За словами німецьких кардіологів, деякі види болю в ногах можуть вказувати на підвищений ризик інфаркту міокарда. Особливо небезпечно, якщо біль виникає під час ходьби по литках і швидко припиняється, варто людині зупинитися. Серед інших симптомів – біль в пальцях ніг, коли людина лежить, і його зникнення при вставанні.

Експерти констатують, що ці два типи болю є ознакою атеросклерозу в ногах.

«При атеросклерозі зазвичай відбувається значна кальцифікація коронарних артерій. Тому біль в ногах є сигналом для обстеження серця», – заявили представники фонду.

Задишка. Ще однією ознакою наближається серцевого нападу може бути задишка, що виникає при ходьбі по сходах після невеликої відстані. Кардіологи пояснили, що серцева недостатність викликає респіраторні розлади частіше, ніж захворювання легенів, такі як астма або ХОЗЛ. Тому задишка в багатьох випадках говорить про проблеми з серцем, ніж про порушення в роботі легенів.

“Якщо, піднімаючись по сходах, людина змушена зупинитися після декількох кроків, щоб перевести дух, ні в якому разі не ігноруйте це. Задишка, яка утворюється при невеликому фізичному зусиллі, може бути попередженням про серйозне захворювання”, – дали пораду кардіологи.

Втома після хвороби. Крім цього, сигналом пошкоджень в серці може бути неминуща втома, яку людина відчуває, перехворівши грипом або застудою. За словами лікарів, якщо після інфекції, крім тривалої втоми, спостерігаються такі симптоми, як набряки в ногах, відчуття тиску у грудях, нерегулярний пульс або задишка при незначному навантаженні, слід обов’язково перевірити своє серце. Ці ознаки можуть вказувати на запалення серцевого м’яза.

Джерело: МедікФорум