Лікарі часом можуть визначити наявність того чи іншого захворювання, дивлячись на обличчя пацієнта. Ознаками, які “говорять” можуть бути підвищена сухість шкіри, велика кількість волосся, асиметрія та інші.

Фахівцями були названі ознаки захворювань, які можна побачити на обличчі. Про ці симптоми вони розповіли на порталі «Рамблер/доктор».

Зокрема, експерти вказують на сильне лущення шкіри обличчя і губ. За їхніми словами, це може бути ознакою дисфункції потових залоз, що виникає через цукровий діабет. Крім того, надмірна сухість шкіри – ймовірний знак порушення роботи щитовидної залози, екземи, псоріазу.

Велика кількість волосся на обличчі у жінок може говорити про полікістоз яєчників, обумовленому підвищеною концентрацією чоловічих гормонів в їх організмі.

Ще одна ознака-з’являються на століттях жовтуваті освіти ксантелазми. Медики відзначають, що, побачивши їх на обличчі, буде не зайвим перевірити серце, так як ксантелазми зазвичай виникають у зв’язку з надлишками холестерину, що заповнює судини і порушує їх нормальну роботу з доставки повноцінного кровотоку до міокарда.

Набряклість обличчя і мішки під очима можуть свідчити про розвиток гіпотиреозі, сонного апное, алергічних реакцій. У свою чергу, асиметрія обличчя, яка раптом стає різко вираженою, помітною, – це можлива ознака наближення інсульту, доповнили фахівці.