У сезон застуди та грипу посилити імунітет і полегшити перебіг хвороб можна, додавши в раціон деякі продукти і напої. Коли справа стосується останніх, одними з найбільш корисних вважаються імбирний, женьшеневий і зелений чай.

Імбирний чай

Цей напій називають одним з кращих, якщо потрібно полегшити симптоми застуди та грипу. В огляді, опублікованому в журналі International Journal of Preventative Medicine, говориться, що імбир має потужні протизапальні властивості. Оскільки запалення може вплинути на імунну реакцію організму, імбирний чай може зіграти ключову роль в посиленні імунітету.

Женьшеневий чай

Чай з женьшеню популярний з багатьох причин, в тому числі через його здатності полегшувати стан при інфекціях верхніх дихальних шляхів. Рослина століттями використовувалося в Китайській народній медицині для посилення імунітету. В огляді, опублікованому в журналі Canadian Medical Association Journal, зазначається, що женьшень може значно зменшувати симптоми застуди та грипу. Однак, щоб остаточно підтвердити його здатність покращувати імунну відповідь, потрібні додаткові дослідження.

Читайте також:  Секрет молодості італійок: 4 простих звички, які потрібно запозичити

Зелений чай

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Journal of Indian Society of Periodontology, зелений чай містить антиоксиданти, здатні підвищувати імунітет. Вчені відзначили, що потужне антибактеріальну та противірусну властивість напою забезпечують, в тому числі, катехіни.