Якщо при травмі нігтьової пластини утворюється гематома , то необхідно якомога швидше її видалити. Зверніться до лікаря – травматолога.

Майже кожен з нас хоч раз у житті зустрічався з такою неприємністю , як забій нігтя. Таку травму можна отримати де завгодно , наприклад , при падінні якого-небудь важкого предмета на ногу , або при защемленні нігтя дверима і навіть незручне взуття може стати причиною травми нігтьової пластини. Убезпечити себе від забиття нігтя ( рівно , як від інших видів травм) практично неможливо , тому не завадило б знати про всі заходи , які потрібно прийняти при пошкодженні .

Симптоми

Мабуть , найбільш типовим проявом забитого місця нігтя є гематома (крововилив) під нігтьовою пластиною. Зовні такий стан проявляється характерною синюшностью пошкодженого нігтя , а при більш сильних травмах ніготь може почорніти . У занадто важких ситуаціях можливо і випадання нігтя. Це відбувається через порушення місцевого кровообігу , внаслідок чого відбувається відторгнення нігтьової пластини.

Безумовно , як і при будь-яких інших ударах , забій нігтя супроводжується сильним болем ( вираженість больових відчуттів залежить від тяжкості травми) . Саме біль найчастіше є основоположною причиною звернення пацієнтів до травматолога . Інший раз найменший дотик до нігтя може доставити нестерпний біль.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

У деяких випадках при ударах нігтя утворюються великі скупчення крові , що може налякати хворого , і навіть стати причиною непритомного стану . Як правило , на ушкодженому пальці відзначається припухлість , яка збільшується в міру зростання крововиливи.

Іноді виражені травми нігтьової пластини також можуть супроводжуватися і головним болем , що вимагає від лікаря призначення додаткових терапевтичних заходів для усунення даного симптому.

Складніша справа при травмах нігтьової пластини на пальці ноги , так як в такому випадку пацієнту важко носити взуття , а іноді і сам процес ходьби доставляє хворобливі відчуття.

Перша допомога

Отже, що ж робити при травмі нігтьової пластини ? У першу чергу при ударі нігтя потрібно максимально зупинити кровотечу. Як відомо , тепло прискорює кровотік , а холод – уповільнює . Тому першою справою на травмованому палеці потрібно подіяти холодом. Це може бути струмінь крижаної води , а також лід , попередньо поміщений у чисту тканину або поліетилен . Як правило , вплив холодом зменшує больовий синдром вже через 5 хвилин , однак якщо больові відчуття не проходять , то процедуру охолодження слід повторювати кожні 15 хвилин протягом 1-2 годин , поки не припиниться біль.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

Наступним етапом надання першої допомоги при травмі нігтьової пластини є дезинфекція . Для цих цілей підійде і звичайна 5% настоянка йоду , якої слід обробити область ушкодження, в тому числі і поверхню нігтьової пластини. У деяких випадках доречно накладення йодної сітки на руку або ногу , що дозволяє знизити набряклість .

У разі , коли є небезпека повного відторгнення нігтьової пластини , рекомендується накладення пов’язки, що давить , яку необхідно закріпити за допомогою лейкопластиру. Можливо , це врятує ваш ніготь від повного відторгнення , адже є шанс , що ніготь приросте до шкіри.

Як лікувати?

Для того щоб врятувати пошкоджений ніготь , необхідно якомога швидше позбутися від піднігтьової гематоми. Якщо цього вчасно не зробити, то гематома буде збільшуватися в розмірах , що в підсумку призведе до відторгнення нігтя. Звичайно ж , самим вірним способом буде якнайшвидше звернення до лікаря- травматолога , який виконає на пошкодженному нігті невеликі отвори , через які витече вся кров.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати

Якщо немає можливості звернутися до лікаря , то існує й інший спосіб позбутися зайвої крові під нігтем . Для цього потрібно взяти скріпку , швейну голку або тонкий дріт , розжарити їх на гонах і акуратно пропалити отвір на нігтьовій пластині . Перед пропалюванням нігтьову пластину потрібно обов’язково обробити дезінфікуючим розчином. Після того , як зробили отвір потрібно натиснути на ніготь , щоб з нього витекла вся кров , після чого необхідно накладення пов’язки або лейкопластиру. Пам’ятайте , що до самостійного усунення піднігтьової гематоми потрібно вдаватися тільки в крайніх випадках, тому що при пророблянні отворів завжди є ризик занесення інфекції , що може істотно ускладнити травму. Постарайтеся звернутися до фахівця. При виражених травмах, що супроводжуються головним болем , також доречний і прийом болезаспокійливих засобів.

Зазвичай , повне загоєння настає через місяць після ухвалення всіх терапевтичних заходів .