Дієтологи нагадують – після 30 років наше тіло стає менш терпимим до певного ряду продуктів. Фахівці закликають тих, хто вступив до лав 30-річних, ретельніше ставиться до того, що вони вживають в їжу. Розглянемо докладніше «заборонені продукти» і дізнаємося, чим же так небезпечні ці продукти для тих, хто розміняв четвертий десяток.

Ароматизований йогурт. Дуже часто ми вибираємо йогурт з ягодами або фруктами, як частина дієти, але такого роду кисломолочні продукти, як правило, містять велику кількість цукру в кожній порції – цілих 47 грамів – запевняють дієтологи. Це більше встановленої фахівцями денної норми цукру. Американська Асоціація кардіологів встановлює рівень для чоловіків – 38 г і 25 г цукру в день – для жінок.

Фахівці рекомендують – замість ароматизованого йогурту, купіть простий, без добавок, і вдома додайте в нього свіжі або сушені фрукти.

Соя. Ось ще один інгредієнт, який повинен бути корисний, але насправді він не краще, ніж, наприклад, м’ясо, яке часто їй намагаються замінити, запевняють дієтологи. Соя може викликати запалення в організмі і потенційно вплинути на функцію щитовидної залози.

Інша загроза сої, на думку вчених, пов’язана з містяться в ній фітоестрогенами, які впливають на метаболізм естрогенів в організмі. З цієї причини сою особливо не слід давати дітям, які все ще ростуть.

Соломинка або трубочка в напоях. Фахівці стверджують – після 30 років пити напої через трубочку або соломинку, шкідливо. Близько рота можуть з’являтися заломи і зморшки через стислі рухи під час всмоктування рідини. А оскільки після 25 років колаген в нашій шкірі починає руйнуватися, то, ці повторювані рухи можуть викликати зморшки на обличчі.

Штучно вирощена на кормах риба. На жаль, 70% риби, яка продається в магазинах і ринках, – це вирощена риба. Ті, хто займається розлученням риби недобросовісно, дуже часто годують рибу стимуляторами росту, барвниками та антибіотиками. Чи треба пояснювати, як шкідливо це для організму. Фахівці рекомендують по можливості купувати і вживати рибу дикого вилову.

Білий хліб. Вибілена біла мука підвищує рівень цукру в крові і практично не містять вітамінів і мінералів, присутніх в цільної пшениці. В білому хлібі також менше клітковини, ніж у цільної пшениці.

Фруктовий сік в пакетах. У більшість покупних соків додається цукор, набагато перевищує той, що присутній в самих фруктах. Вони також часто пастеризуються, що означає, що будь-які чутливі до тепла поживні речовини руйнуються до того, як продукт потрапляє на полиці магазинів.

Випічка, куплена в магазині. У випічці, виробленої в промислових масштабах, використовують гідрогенізовані олії, щоб продукт виглядав свіжим тижнями. І при цьому ці шкідливі транс-жири не потрібно навіть вказувати на етикетці, якщо вони не становлять більше 0,5% продукту.

СВЧ попкорн з олією. З віком ми, природно, починаємо більше думати про те, як захистити себе від когнітивних порушень. Дієта грає в цьому не останню роль. Особливо шкідливою їжею для мозку, на думку фахівців, є смажена кукурудза. В олії, що покриває ядра, повно транс-жирів, які негативно впливають на пам’ять. Вони буквально руйнують клітини мозку, попереджають дієтологи.

Джерело: МедікФорум