Все більше вчених сьогодні вважають, що між хронобіологією, метаболізмом і харчуванням існує зв’язок, і харчуватися найправильніше відповідно до біологічних ритмів. Портал Focus Online повідомляє про принципи харчування, що сприяють схудненню.

За словами наукових експертів, енергетичний обмін в організмі відрізняється протягом дня. Наприклад, дослідження Університету Пенсільванії показало, що при вживанні їжі з 12:00 до 23:00 їжа сприяє більш інтенсивному жировідкладенню, ніж при вживанні з 8:00 до 19:00. Крім того, відомо, що пізній прийом їжі підвищує рівень інсуліну і, отже, в перспективі збільшує ризик розвитку діабету.

Інше дослідження вчених зі США показало, що люди худнуть успішніше, коли споживають ввечері мінімальну кількість калорій і не їдять вуглеводів. Для вуглеводів, на думку цих експертів, ідеальний час – це ранок.

«Даний принцип заснований на заповнення порожніх енергетичних запасів вранці швидкодіючими вуглеводами (наприклад, у вигляді хліба) і відмови від них ввечері. Якщо хочете схуднути, то ваша вечеря повинна обходитися без макаронів, картоплі або рису, але містити багато білка для м’язів, яким потрібно багато енергії», – пояснили вчені.

Також ефективним для схуднення принципом харчування вчені вважають регулярні прийоми строго невеликих порцій їжі через три години. Такий підхід сприяє нормалізації рівнів цукру та інсуліну в крові, що важливо для помірного апетиту.

Однією з останніх тенденцій в області схуднення є інтервальне голодування, коли три прийоми їжі припадають на період у вісім-десять годин протягом дня, після яких слід тривала перерва в живленні від 14 до 16 годин. Дієвість цього методу підтверджується дослідженням, проведеним в Інституті біологічних досліджень Солка, США, але, правда, на мишах. Ті миші, які могли їсти тільки протягом половини дня, були більш здоровими і худими, ніж миші, які отримували доступ до їжі всі 24 години.

Джерело: МедікФорум