Бути батьком – завдання складне, і далеко не всі з ним добре справляються. Як же досягти гармонії у взаєминах зі своїми дітьми?

1. Будьте завжди «на зв’язку»

Ні, це не означає, що ви повинні приділяти своїй дитині 24 години на добу. У нього є друзі, школа або дитячий садок … Але тоді, коли ви вдома або проводите час разом, спілкуйтеся зі своїми дітьми. Дитина повинна відчувати, що її батьки завжди поруч.

2. Раціонально розподіляйте час

Моменти, коли дітей немає вдома (наприклад, вони вчаться в школі або на тренуванні), приділяйте час на вирішення своїх проблем. Важливо не бути заручником у сім’ї, а приділяти хоча б трохи часу для «себе коханого».

3. Перестаньте кричати

Ви звикли вирішувати проблеми криками? Що ж, для вас є дві новини: погана і хороша. Погана новина в тому, що криками не допоможеш, а тільки зробиш гірше. Хороша новина – ви можете легко позбутися цієї звички. Так, ви можете замінити крики іншими діями. Помийте обличчя холодною водою, почніть голосно реготати або просто підіть в іншу кімнату. Всього 2-3 місяці такої практики, і ви перестанете підвищувати голос.

4. Будьте ласкаві до себе

Ідеальних батьків не існує, і кожен з нас завжди допускає помилки. Важливо правильно ставитися до помилок. Будьте ласкаві до себе, і приймайте себе такими, якими ви є.

5. Приберіть слово «повинен» з вашого лексикону

Це дуже погане слово. Пам’ятайте, що вам ніхто нічого не винен, так само як і ви нікому нічого не винні. Взаєморозуміння і затишок в родині будуються на довірчих відносинах і любові один одному. Як тільки ви починаєте спілкуватися з дитиною в наказовому тоні, використовуючи слово «повинен», то все змінюється в гіршу сторону. Дитина починає протестувати, а між вами виростає стіна нерозуміння.

Підлітки

6. Вам потрібно вміти вибачатися

Батько завжди правий? Це погана формула для взаємин зі своєю дитиною. Як уже згадувалося вище, ви не раз будете робити помилки. Важливо дати зрозуміти це дітям. Просіть у них вибачення, навіть якщо вам зовсім важко зробити цей крок. Повірте, це чудово працює. Так дитина буде більше довіряти вам, і, дотримуючись вашого прикладу, буде визнавати свої помилки.

7. Вам варто взятися за здоровий спосіб життя якомога раніше

Починайте займатися спортом як тільки ваш малюк встав на ноги. При цьому важливо самому стати прикладом для своєї дитини. Окремо варто сказати про харчування. Намагайтеся якомога рідше балувати дитину солодощами та напівфабрикатами. Привчивши дитину до спорту і здорового харчування, ви зробите величезну справу.

8. Будьте вдячні

Не забувайте дякувати дитині, коли вона вам в чомусь допомагає. Висловивши слова подяки, ви дасте зрозуміти дитині, що вона дійсно робить щось важливе для вас і для сім’ї.

9. Навчіть дитину радіти простим речам

Ніхто не сперечається, що іграшки для дитини важливі. Але ви повинні розуміти, що до певного віку вашим дітям все одно, скільки коштує та чи інша іграшка. Дитина може бути щасливою від ігор з простими дерев’яними кубиками. Батькам важливо навчити дітей отримувати задоволення від простих речей, а не забивати їм голову цінниками і цифрами.

10. Дайте дітям право на самостійність

Надмірна опіка ще нікому не приносила користі. Якщо ви будете постійно опікувати і контролювати дитину, то вона ніколи не стане самостійною. Дайте дитині можливість самостійно подолати труднощі, нехай саму дріб’язкову на перший погляд. Це допоможе йому сформуватися як самостійної і відповідальної особистості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК СТАТИ ДИТИНІ СПРАВЖНІМ ДРУГОМ? 10 ДОРОГОЦІННИХ РАД

ТРИВОГА У ДІТЕЙ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАШУ ДИТИНУ ОБРАЖАЮТЬ