Низькі дози дози аспірину значно знижують ризик серцево-судинних захворювань, але збільшують ризик кровотеч, згідно з оглядом, опублікованим в British Journal of Clinical Pharmacology.

Вчені провели дослідження, так як загальний баланс між ризиками і перевагами прийому аспірину неясний. Команда об’єднала інформацію з аналізу всіх відповідних спостережних досліджень та рандомізованих контрольованих досліджень.

Результати дослідження

Використання низьких доз аспірину у людей без серцево-судинних захворювань було пов’язано з 17% зниженням частоти серцево-судинних критичних станів (нефатальні серцеві напади, нефатальні інсульти або смертельні випадки, пов’язані з серцево-судинними захворюваннями). Низькі дози аспірину пов’язані з підвищенням ризику шлунково-кишкових кровотеч на 47% і підвищенням ризику внутрішньочерепних кровотеч на 34%.

Читайте також:  Цитрусові знижують ризик погіршення роботи мозку на старості на 23%

“Ці ризики та переваги повинні бути зважені у формальному аналізі рішень, щоб спрямувати використання аспірину в первинній профілактиці”, – сказав співавтор Лі Сміт, професор з Університету Англії Раскін у Великобританії.

Автори відзначили, що, незважаючи на те, що було оцінено багато десятків наслідків для здоров’я, крім серцево-судинних захворювань і кровотеч, докази їх залишаються слабкими і, отже, не повинні бути основним фактором при прийнятті рішення про застосування низьких доз аспірину.