Холодильник-незамінна річ в будинку, проте багато хто використовує його неправильно, і це може завдати серйозної шкоди здоров’ю, попереджає користувач WeChat. Є перелік продуктів, які зберігати в холодильнику ні в якому разі не можна. В іншому випадку в них виробляються речовини, які при попаданні в організм руйнують печінку.

Сучасні умови життя поліпшуються, з’являється все більше побутової техніки. Холодильник є незамінним помічником в кожному будинку і дійсно привносить в наше життя безліч зручностей, серед яких-продовження терміну придатності продуктів і збереження їх свіжості.
Однак багато хто розглядає холодильник як шафу, в якому можна зберігати все без розбору. Насправді, такий підхід може бути небезпечний.

Температура в холодильній камері становить всього + 3-4 градуси, а в морозильній – мінус 15-20 градусів. У холодильник необхідно класти тільки ті продукти харчування, які придатні для зберігання в таких умовах, в іншому випадку це може прискорити їх псування.

Сьогодні ми поговоримо про те, які продукти краще не зберігати в холодильнику, інакше в них починають вироблятися афлатоксини – дуже шкідливі для печінки речовини.

Читайте також:  110-річна австралійка назвала ключ до міцного здоров'я

Що таке афлатоксини?

Афлатоксини – це отруйні речовини, які є продуктом обміну речовин, що виробляється пліснявими грибами роду Аспергилл, яких налічується більше 20 видів. В даний час Всесвітня організація охорони здоров’я визнає афлатоксини канцерогенними.

При отруєнні афлатоксинами на ранній стадії можуть спостерігатися симптоми шлунково-кишкових захворювань, такі як дискомфорт в шлунку, здуття, нудота і блювота, а також можуть виникнути більш серйозні наслідки – збільшення селезінки і печінки, жовтяниця, скупчення рідини в черевній порожнині і внутрішня кровотеча.

Афлатоксини вкрай негативно позначаються на здоров’ї печінки. Крім наявності канцерогенних і мутагенних властивостей, дані речовини можуть послаблювати імунітет. Згідно з епідеміологічними даними, у носіїв вірусу гепатиту Б збільшується ймовірність розвитку раку печінки, якщо у них були виявлені афлатоксини.

Які продукти не слід класти в холодильник?

1. Приправи і спеції

Різноманітні приправи і спеції є необхідними інгредієнтами для приготування страв. Деякі вважають за краще зберігати їх в холодильнику, намагаючись таким чином продовжити термін придатності. Однак не всі спеції підходять для зберігання в холодильнику, наприклад, бадьян і перець.

Читайте також:  Вживання кави продовжує життя і зберігає здоров'я серця

Справа в тому, що такі спеції при зберіганні в холодильнику починають відволожуватися. В результаті в них виробляються афлатоксини, які викликають захворювання печінки.

2. Тропічні фрукти

Приносячи додому фрукти, багато кладуть їх на деякий час в холодильник для охолодження. Однак насправді деякі фрукти не можна зберігати в ньому, особливо тропічні.

Як заявляють фахівці, зберігання в холодильнику бананів, лічі та інших тропічних плодів не тільки не зберігає їх свіжість, але і прискорює гниття. У низькотемпературному середовищі у фруктах будуть розмножуватися бактерії і вироблятися афлатоксини.

3. Локшина

Всі ми любимо їсти свіжу локшину, але іноді вона не з’їдається повністю, тому багато кладуть залишки в холодильник. Але так робити не варто.

Локшина, приготована самостійно, може зберігатися максимум протягом двох-трьох днів, проте деякі вважають, що в холодильнику вона не псується і може зберігатися довше. Насправді вживання такої локшини може вкрай негативно позначитися на здоров’ї.

4. Солоні овочі

У наш час раціон харчування стає все більш різноманітним, але, незважаючи на це, деякі пред’являють особливі вимоги до смаку їжі і вважають за краще страви, що володіють насиченим смаком, наприклад, всілякі соління.

Читайте також:  Чим небезпечні для здоров'я промоклі ноги

Однак в процесі засолювання утворюються нітрити, які є токсинами, що представляють шкоду для організму.

В ході маринування овочів може з’явитися цвіль. Крім того, в холодильнику продукти можуть заразитися афлатоксинами. Потрапляючи в організм людини, дані речовини збільшують метаболічне навантаження на печінку, що підвищує ймовірність розвитку раку печінки. Зважаючи на це не слід вживати соління у великій кількості.

5. Лікарські рослини

Лікарські рослини краще не зберігати в холодильнику, так як при знаходженні поруч з харчовими продуктами протягом тривалого часу в них можуть проникнути різні бактерії і волога, що призведе до руйнування цілющих властивостей.

Таким чином, якщо потрібне тривале зберігання, деякі цінні лікарські рослини, такі як женьшень, пузатка, кодонопсис та інші, можна помістити в чисту скляну ємність, а зверху покласти відповідну кількість клейкого рису, обсмаженого на повільному вогні до темно-золотистого кольору. Потім слід щільно закрити кришку і поставити ємність в прохолодне і добре провітрюване місце.