Чому мюслі, каші швидкого приготування, соки з пакету і навіть фрукти є шкідливими? Десять «корисних» сніданків, які зовсім не корисні.

Більшість продуктів, якими звикли снідати ті, хто думає про правильне харчування, дуже складно назвати корисними. Найчастіше всі ці сніданки можна вважати лише десертом. А ефект схожий на той, якби ви снідали тортом.

1. Ковбаси

У статті про виробництво ковбас описано, як отримують цей продукт. Того, що можна вважати м’ясом у складі мінімум. Крім того, багато різних добавок, що підсилюють апетит, а так само консервант нітрін натрію, який викликає рак стравоходу.

2. Каші швидкого готування

Для прискорення процесу заварювання зерно проходить спеціальну обробку – структура змінюється, і «повільні» вуглеводи перетворюються на «швидкі» крохмалі. Крім того, додається цукор. Логічніше вважати це десертом, але не корисним сніданком.

3. Швидкі сніданки

Продукт отримують шляхом екструзії – борошно, цукор та інші добавки перетворюють в єдину масу, потім формують частинки продукту (наприклад, кульки). Поживна цінність продукту сумнівна на увазі змісту величезної кількості цукру і крохмалю.

4. Сухофрукти

Промислові сухофрукти сміливо можна вважати одним з найшкідливіших продуктів – для їх виробництва вихідні фрукти обробляють сірчаною кислотою і лугом. Не кажучи вже про те, що потім все це може вимочують у цукрових сиропах.

5. Мюслі

Як і у випадку з сухими сніданками, злакові для виробництва цього продукту проходять первинну обробку. У підсумку, вуглеводи перетворюються з «повільних» в швидкі цукри. Крім того, у складі багато чистого цукру та інших джерел порожніх калорій.

6. Сирні сирки

В основі сирних сирків лежить зовсім не сир, а цукор. Крім того, найчастіше в продукт додавається рослинні жири, консерванти і штучні ароматизатори. Знову ж таки, це скоріше десерт, який потрібно вживати в обмежених кількостях.

7. Банани та інші фрукти

Все, що говориться про користь фруктів, стосується лише тих фруктів, які вирощені поряд з місцем продажу. У нашу країну більшість фруктів (ті ж банани) ввозять в зеленому вигляді, штучно доводячи до зрілості в газових камерах.

8. Чіпси і сухарики

По-перше, вони містять багато жирів (найчастіше – дешевих рослинних аналогів), по-друге, до складу входять великі дози підсилювачів смаку, які лише підсилять ваш голод, по-третє, ніяких корисних поживних речовин там близько немає.

9. Плавлені сирки

Почнемо з того, що при термообробці сир втрачає практично всі корисні властивості, перетворюючись на просто жирний продукт. Крім того, до складу плавлених сирків входять, по суті, відходи виробництва – той сир, який не можна продати шматком.

10. Пакетовані соки

Не дивлячись на те, що за технологією сік не повинен включати добавок цукру, найчастіше так звані «відновлені соки» містять багато інших простих вуглеводів. Крім того, те, що ми вважаємо м’якоттю – зовсім не фрукти, а макуха цукрових буряків або пектин.

Пам’ятайте, що високовуглеводні продукти на сніданок не такий вже хороший вибір, так як саме велике споживання цукру призводить до відкладення підшкірного жиру. Не кажучи вже про те, що через кілька годин вам знову захочеться їсти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯКИМ ПОВИНЕН БУТИ ПРАВИЛЬНИЙ СНІДАНОК

ПРОДУКТИ, ЯКІ НЕ МОЖНА ЇСТИ НАТЩЕСЕРЦЕ

ВЧЕНІ НАЗВАЛИ КРАЩІ ВАРІАНТИ СНІДАНКІВ