Поганий кровообіг може викликати різні проблеми зі здоров’ям. Уповільнений кровотік означає, що клітини не можуть отримати достатньо кисню і поживних речовин, яких вони так потребують. Основними ознаками цього стану вважаються блакитний відтінок шкіри, її сухість, ламкість нігтів і постійно холодні кінцівки.

Головною причиною захворювання є атеросклероз, при якому жирові відкладення вистилають стінки артерії, перешкоджаючи кровотоку. Найчастіше він зустрічається у людей середнього віку і курців. Поганий кровообіг може призвести до стенокардії, тромбозу глибоких вен (ТГВ) і хвороби Рейно.

Остання характеризується чутливістю до холоду. У людей з цим захворюванням кровоносні судини різко звужуються у відповідь на низькі температури, повідомляє Express.

За словами фахівців, повернути кровотік в ному допоможе соснова кора. Як виявилося, вона містить з’єднання під назвою «пікногенол», яке «знижує схильність тромбоцитів до злипання». Крім цього, вирішити проблему можуть гострі спеції, такі як перець чилі або каєнський перець.