Є така думка, що продукт, який впав на підлогу і пролежав на ній менше п’яти секунд, можна їсти без будь-яких побоювань. Чи так це?

Один ніяковий рух, і бутерброд миттю спрямовується вниз, а ми хапаємо його в надії, що він не встиг забруднитися. Знайоме? Ну правда, що може статися за кілька секунд? Згідно з поширеною думкою, нічого – але тільки якщо їжу відразу ж підняти з підлоги.

Звідки взялося «правило п’яти секунд»?

Достеменно невідомо, хто першим поселив цю ідею в уми людей. Є припущення, що все пішло від засновника і першого правителя Монгольської імперії Чингісхана, який нібито спеціально кидав їжу на підлогу, перевіряючи припущення про те, що всяка їжа, приготовлена для нього, безпечна.

20-е століття. Шанувальники відомого шеф-кухаря французької кухні Джулії Чайлд стверджують, що під час своїх майстер-класів вона спеціально кидала індичку на підлогу, а потім готувала її в духовій шафі.

І хоча пізніше цей міф був розвіяний, сама ідея стала жити своїм життям.

Це не єдине правило безпеки, яке часто порушувала місіс Чайлд. Тільки згадайте її практику обмивання курячої тушки в раковині! У наш час така передпідготовка м’яса викликає численні суперечки.

Продовження на наступній сторінці: 1 2