Шести годин фізичної активності на тиждень достатньо для захисту від розвитку хвороби Паркінсона. До такого висновку прийшли шведські вчені з Karolinska Institute в Стокгольмі.

Досить витратити всього годину в день на піші прогулянки, домашні турботи, садівництво або вправи, як це забезпечить захист від хвороби Паркінсона. Шведські дослідники встановили, що навіть відносно невеликий обсяг фізичної активності чинить значний захисний ефект. Люди, які дотримуються активності на рівні 6 годин на тиждень, що становить менше години в день, на 43% рідше стикаються з невиліковною хворобою в порівнянні з тими, хто витрачав на навантаження менше двох годин на тиждень.

Фізична активність може виражатися в різних формах, як стверджують дослідники, від ходіння пішки до зупинки автобуса або електрички до виконання щоденних справ, на кшталт гри в гольф, садівництва, прогулянок з собакою або миття машини. У ході дослідження вчені спостерігали за 43 368 жителями Швеції протягом 12,6 років, щоб оцінити рівень впливу фізичної активності на шанси розвитку хвороби Паркінсона.

Оцінювався обсяг часу, які люди витрачали на домашні справи, піші прогулянки, роботу і відпочинок, а також загальна добова фізична активність. У дослідженні взяло участь 27 863 жінки та 15 505 чоловіків. Всі вони заповнювали ретельні запитальники. На момент початку спостереження ні в кого з них не було хвороби Паркінсона, а в період спостереження це захворювання з’явилося у 286 осіб. У Україні від хвороби Паркінсона страждає близько 25 тисяч жителів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХВОРОБА ПАРКІНСОНА: РАННІ ОЗНАКИ

СНИ РОЗКАЖУТЬ ПРО ХВОРОБИ ЛЮДИНИ

ПАРКИНСОНИЗМ ИЗЛЕЧИМ