Згідно свіжому дослідженню американських вчених, тривале використання мила, до складу якого входить компонент триклозан, може чинити на організм украй негативну дію – аж до розвитку раку. Зокрема, через застосування мила з триклозаном може постраждати печінка: людина ризикує отримати фіброз або онкозахворювання цього найважливішого органу.
 

Триклозан активно використовується у виробництві миючих і чистячих засобів як антибактеріальний і протигрибковий інгредієнт. Він широко поширений не тільки в милі, а й в шампунях, зубних пастах та інших засобах гігієни. Ряд вчених вважає, що постійне їх використання загрожує накопиченням триклозану в організмі людини, а високий вміст цієї речовини вони пов’язують з гормональними порушеннями в репродуктивній системі і негативним впливом на м’язову систему.
 
Журнал Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS) опублікував на своїх сторінках звіт про експерименти медиків з мишами. Тварини піддавалися впливу триклозану протягом півроку, що еквівалентно 18 рокам для людини. Дослідники встановили, що ці миші виявилися більш схильні до розвитку пухлин печінки через вплив різних чинників, ніж гризуни, які не контактували з триклозаном.
 
Як пояснюють вчені, триклозан порушує роботу андростанового рецептора, який сприяє очищенню (детоксикації) організму від шкідливих речовин. Щоб це компенсувати, клітини печінки починають посилено ділитися, формуючи з часом фібротичну тканину. Повторний вплив триклозану і фіброз печінки, який розвивається провокують, в кінцевому підсумку, утворення пухлини.
 
Автори роботи переконані, що в милі триклозану бути не повинно.

«Потенційна шкода триклозану для організму людини може переважувати свою помірну користь, представляючи собою реальний ризик ураження печінки», – мотивують вони своє рішення.

Фахівці вважають, що триклозан можна залишити лише в зубних пастах, де його концентрація дуже низька (не більше 0,3 відсотків) і допомагає у профілактиці такого захворювання порожнини рота як гінгівіт.

Читайте також:  Провідна причина випадання волосся - нестача поживних речовин

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВДА ПРО ШАМПУНІ

ПРАВДА ПРО ЗУБНУ ПАСТУ

ЗАСОБИ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ, ВІД ЯКИХ КРАЩЕ ВІДМОВИТИСЯ