Дослідження показало, що техніка релаксації може спонукати гени людини знижувати артеріальний тиск. Отже, дана методика повинна активно використовуватися гіпертоніками.

Вчені з США виявили гени, пов’язані з реакцією організму на техніку релаксації, що може сприяти зниженню артеріального тиску у людей з гіпертонією. У ході дослідження був виявлений молекулярний механізм, з допомогою якого методика релаксації допоможе в лікуванні гіпертонії. Це перше дослідження, що оцінило вплив даної практики на процеси, що призводять до зниження артеріального тиску. Також вперше науці вдалося ідентифікувати експресію генів, специфічно пов’язану з впливом релаксації на гіпертонію.

Близько 30% дорослого населення стикається з підвищеним артеріальним тиском або гіпертонією. Мільйони людей переважно похилого віку регулярно вживають таблетки для контролю артеріального тиску, які їм необхідно пити довічно. Хоча ці ліки суттєво продовжують життя, вони також мають багато виражених побічних ефектів. Але відмова від таблеток загрожує самими сумними наслідками, адже артеріальний тиск може стати причиною розвитку інсульту або інфаркту.

Читайте також:  Два головні чинники довголіття виявили вчені

На жаль, далеко не всі пацієнти з гіпертонією реагують на фармакологічне лікування. Саме тому їм потрібні альтернативні методики терапії. Однією з них може стати техніка релаксації, адже дослідження показало, що вона сприяє зниженню артеріального тиску у пацієнтів з гіпертонією, які не приймають ліки. Добровольці проходили через сеанси релаксації протягом 7 тижнів, під час яких їх навчали правильному диханню, а також усвідомленій медитації. Згодом їх піддали того ж самого рівню стресу в ході тестів, який використовувався на момент початку дослідження, щоб оцінити показники тиску. Середньостатистичні показники склали 126.8/75.4, а в контрольній групі вони були 136.6/85.8 мм рт ст.

Читайте також:  Банани: чим вони корисні та шкідливі для здоров'я

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News