ГоловнаНовини Здоров'яВчені назвали сорт чаю, який допоможе схуднути

Вчені назвали сорт чаю, який допоможе схуднути

Ми п’ємо цей напій регулярно, але не підозрюємо, що він здатний так ефективно спалювати жир.

Чай з м'ятою

У дослідженні, опублікованому в Journal of Nutrition & Intermediary Metabolism, було досліджено, як впливає той або інший сорт чаю на масу тіла.

Вчені з Університету Ель-Манара і Карфагенського університету в Тунісі та Університету в Парижі вивчили довгостроковий ефект відварів зеленого і чорного чаю на організм, при його вживанні протягом 15 хвилин в день.

Примітно, що відвар чаю давали щурам, яких годували їжею з високим вмістом жиру. Експеримент тривав 10 тижнів.

Гризунів розділили на 3 групи, в кожній було по 10 щурів. Першій групі не давали чай, другу поїли чорним чаєм, третю – зеленим. Вчені чітко фіксували, скільки їжі з’їв кожен щур і скільки випив рідини. Приріст ваги учасники дослідження вимірювали раз в тиждень.

Читайте також:  9 побічних ефектів корисних продуктів

Крім того, двічі на тиждень вони збирали фекалії гризунів і брали у них кров, щоб піддати аналізу. Учених цікавило, скільки в них поліфенольних сполук, кофеїну, загальної кількості ліпідів і тригліцеридів.

Результати показали, що відвари чорного та зеленого чаїв і зменшують вміст кількості ліпідів і тригліцеридів у печінці, а також глюкози і холестерину в крові.

Обидва чайні відвари також зменшували перетравлення ліпідів. І найголовніше, вчені виявили, що чай зменшує зростання жирової тканини навіть при багатій жиром дієті. Однак, хоч обидва сорти чаю показали свою ефективність в схудненні, відвар чорного чаю був більш ефективним, ніж відвар зеленого чаю.

Читайте також:  Названі ознаки найнебезпечніших станів підшлункової залози

Результати дослідження показали, що довгострокове споживання напоїв, що містять високу концентрацію поліфенольних сполук і кофеїну, можуть запобігти ожирінню і допомогти схуднути тим, хто вже ним страждає.

Джерело: 7mednews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News