Ми п’ємо цей напій регулярно, але не підозрюємо, що він здатний так ефективно спалювати жир.

У дослідженні, опублікованому в Journal of Nutrition & Intermediary Metabolism, було досліджено, як впливає той або інший сорт чаю на масу тіла.

Вчені з Університету Ель-Манара і Карфагенського університету в Тунісі та Університету в Парижі вивчили довгостроковий ефект відварів зеленого і чорного чаю на організм, при його вживанні протягом 15 хвилин в день.

Примітно, що відвар чаю давали щурам, яких годували їжею з високим вмістом жиру. Експеримент тривав 10 тижнів.

Гризунів розділили на 3 групи, в кожній було по 10 щурів. Першій групі не давали чай, другу поїли чорним чаєм, третю – зеленим. Вчені чітко фіксували, скільки їжі з’їв кожен щур і скільки випив рідини. Приріст ваги учасники дослідження вимірювали раз в тиждень.

Крім того, двічі на тиждень вони збирали фекалії гризунів і брали у них кров, щоб піддати аналізу. Учених цікавило, скільки в них поліфенольних сполук, кофеїну, загальної кількості ліпідів і тригліцеридів.

Результати показали, що відвари чорного та зеленого чаїв і зменшують вміст кількості ліпідів і тригліцеридів у печінці, а також глюкози і холестерину в крові.

Обидва чайні відвари також зменшували перетравлення ліпідів. І найголовніше, вчені виявили, що чай зменшує зростання жирової тканини навіть при багатій жиром дієті. Однак, хоч обидва сорти чаю показали свою ефективність в схудненні, відвар чорного чаю був більш ефективним, ніж відвар зеленого чаю.

Результати дослідження показали, що довгострокове споживання напоїв, що містять високу концентрацію поліфенольних сполук і кофеїну, можуть запобігти ожирінню і допомогти схуднути тим, хто вже ним страждає.

Джерело: 7mednews