Наявність паразитів кишечнику — дуже неприємне явище. Проте, при появі типових симптомів ви не повинні відчувати почуття сорому.

Пам’ятайте, що наявність паразитів кишечнику — це досить поширена проблема. Вона зачіпає не тільки країни третього світу.

Проконсультуйтеся з лікарем і дотримуйтесь всіх його інструкцій, щоб максимально швидко вирішити цю проблему. Далі ми розповімо, які симптоми можуть вказувати на наявність паразитів в кишечнику.

Що являють собою глисти?

Паразитами прийнято називати ті організми, які живуть і харчуються за рахунок інших. Кишкові паразити — організми, життя яких повністю залежить від харчування і здоров’я людини.

Кишкові паразити можуть проникнути в тіло різними способами. Найбільш поширений шлях зараження — через споживання їжі.

Личинки паразитів можуть перебувати в сирому м’ясі (яловичині або свинині). Ними може бути заражена вода або фрукти і овочі, які не піддавалися тепловій обробці.

Дуже легко “заробити” паразитів в кишечнику від контакту з тваринами (в тому числі, і від своїх домашніх вихованців: кішок, собак, птахів).

Існує кілька типів кишкових глистів, відомих під різними назвами: науковими і тими, що прижилися в народі. Вони можуть мати різні форми і розміри і викликати різні симптоми.

Симптоми, що вказують на наявність паразитів в кишечнику
Діарея

Діарея є поширеним симптомом при різних захворюваннях. Звичайно, вона не обов’язково пов’язана з наявністю паразитів в кишечнику.

Спектр причин досить широкий: від споживання неякісної їжі (зіпсовані продукти) до серцевих і респіраторних інфекцій. Не можна ігнорувати і той факт, що діарея часто з’являється і при наявності одноклітинних кишкових паразитів.

  • Їх ще називають хробаками, хоча їх і неможливо помітити неозброєним оком.
  • Якщо глисти великого розміру (один дюйм і більше), діарея виникає тільки в разі їх надлишкового скупчення в кишечнику.
  • У цьому випадку пацієнт може виявити їх у своєму стільці.
Біль у животі

Багато пацієнтів можуть сплутати його з судомами і спазмами. При наявності глистів в кишечнику біль сильний і різкий, переривчастий.

Жінки часто ігнорують це, списуючи все на хворобливу менструацію.

  • Біль в животі, викликана наявністю кишкових паразитів, вражає нижню частину тулуба, ближче до паху, ніж до шлунку.
  • Даний симптом вказує на наявність довгих черв’яків, які живляться безпосередньо від стінок кишечника, це дратує нервові закінчення і викликає сильні болі.
Уповільнений ріст

Цей симптом дуже поширений серед дітей і підлітків. Як ми вже відзначали вище, такі паразити харчуються речовинами організму-господаря, в даному випадку людського.

Ці кишкові паразити споживають велику кількість вітамінів і мінеральних речовин, необхідних для нормального росту.

Діти, які страждають від наявності глистів, як правило, нижче ростом і більш худі, в порівнянні з іншими. Ще можна помітити, що вони менш енергійні, навіть на самому початку дня.

Так що якщо ваша дитина багато спить вдень і все одно прокидається втомленою, можливо, у неї завелися глисти. Проконсультуйтеся з лікарем, щоб він призначив відповідне лікування.

Втома

Втома — це можливий симптом недоїдання, тобто слідства наявності глистів, так як організму більше не вистачає поживних речовин. Людина починає відчувати сонливість і слабкість.

Якщо ви помітили зміни в енергетичному рівні, не виключайте з можливих причин такого стану наявність глистів.

Сухий кашель

Більшість різновидів глистів більшу частину свого життя проводять в кишечнику людини. Однак на першому етапі, в стадії личинки, глисти можуть розвиватися і в інших частинах організму.

  • Деякі паразити переміщаються в легені і стравохід. Це може викликати запалення чутливих тканин.
  • Сухий кашель, який неможливо полегшити за допомогою звичних лікарських засобів, може вказувати на наявність глистів.
  • Даний симптом може доставляти сильний дискомфорт і навіть біль.
Апетит

Кишкові паразити являють собою певну масу, розміщену в тілі. І незважаючи на те, що фізично ви не відчуваєте їх присутності, ваше тіло безперервно отримує нервові імпульси з кишечника.

Ці імпульси інформують мозок про те, що кишечник заповнений, тільки він не може визначити, чим саме: їжею або паразитами.

Таким чином, не дивно, що у людини починає змінюватися апетит. З кожним днем вона починає їсти менше і насичуватися меншою кількістю продуктів.

З іншого боку, є такі глисти, які споживають занадто багато поживних речовин. Це викликає їх недолік в людському організмі. І тоді, навпаки, хворий може відчувати сильний голод і збільшувати споживання їжі.

У будь-якому випадку необхідно бути гранично уважними до подібних змін.

Дані симптоми можуть вказувати і на наявність інших проблем зі здоров’ям, але якщо ви помітили у себе більше двох ознак, слід відвідати фахівця, щоб провести діагностику.