Американський психотерапевт і автор численних книг Харієт Лернер назвала 5 ефективних способів для боротьби з тривожним станом. За словами фахівця, ніхто не застрахований від негативних емоцій, але розуміння їх походження дозволить керувати ними.

Харрієт Лернер вважає, що занепокоєння в оптимальному дозуванні не приносить шкоди. Якщо ж стан приймає хронічну форму, слід почати вживати заходів щодо усунення тривожності, так як це загрожує численними проблемами зі здоров’ям як психічних, так і фізичних. Перше, що слід зрозуміти, не потрібно боятися діяти, уникнення цього тільки посилює стресовий фактор. Якщо людина боїться відмови, то не буде зайвим накопичити більше досвіду. Це відноситься не тільки до запрошення когось на побачення, але і до дзвінків у відділ продажів, спроб опублікувати статтю або звернутися до нових людей на вечірці.

Більшість людей відчувають глибокий сором при одній думці про те, що вони здаються дурними, і уникають здорового ризику. Почуття безглуздості – це втомлює, але не та початкова загроза гідності, не варто на цьому зациклюватися, вважає психотерапевт. Майже всі методи лікування і стратегії, які допомагають людям впоратися зі страхом, включають в себе запрошення в життя того, що призводить до тривожності.

Мотивація має в даному питанні не менше значення. Якщо у індивіда немає хоча б 6 або 7 балів за шкалою від 1 до 10, то доведеться більше переживати за повернення до вихідного стану, перш ніж зважитися на зміни. Допоможе глибоке відчуття негативних наслідків бездіяльності.