Рак шлунка має репутацію однієї з найболючіших форм злоякісної пухлини, але для багатьох постраждалих аж ніяк не біль стає провісником захворювання.

Особливістю раку шлунка є те, що у людини може довго нічого не боліти. У той самий час можливі інші симптоми, які не мають нічого спільного з болем.

Зміна апетиту. Якщо ви були голодні, коли сідали за стіл, але після кількох укусів апетит зник, або їжа стала не подобатися, це симптом, який вимагає настороженості. У разі раку шлунка почуття ситості відрізняється від того, до чого звикла людина, і зміну, яка відбулася з нею, не слід ігнорувати.

Кров у виділеннях. Незважаючи на страшне звучання, симптом не має нічого спільного з болем. Коли внутрішня кровотеча викликається раком шлунка, кров проникає в випорожнення і забарвлює його в темно-бордовий колір або робить темним як смола. Якщо кров знаходиться у блювотних масах, вона буде яскраво-червоною і може мати грубу текстуру «кавової гущі», бо частково переварена.

Дискомфорт усередині. Якщо рак шлунка все ж таки викликає якісь хворобливі відчуття, то для нього характерний тупий ниючий біль у середині шлунка. Вона може відчуватися протягом дня, потім припинятися і згодом повертається знову.

Втрата ваги. При захворюванні на рак кілограми йдуть поступово, і людина може не помічати, що втрачає у вазі, але якщо раптом встане на ваги, то переконається в цьому. Потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем, якщо ви не можете зрозуміти причини свого схуднення.

Печія, яка не минає. Печія. яка переслідує людину протягом досить довгого часу, може бути однією з початкових ознак раку шлунка.

Розлад травлення. Здуття живота, діарея і запор – цими симптомами проявляються багато хвороб ШКТ, включаючи абсолютно безпечні стани. В результаті попереджувальні ознаки раку можуть виявитися втраченими з уваги. Тим часом вони теж входять до числа початкових сигналів пухлини шлунка.