Високий рівень холестерину збільшує ризик серцевих захворювань та серцевих нападів. Ліки можуть допомогти покращити показники, проте не менш важливим є те, наскільки здоровий спосіб життя веде людина.

Фахівці клініки Мейо (Mayo Clinic) перерахували п’ять змін у способі життя, які допоможуть знизити холестерин.

Їжте корисну для серця їжу

Поліпшити здоров’я серця та показники холестерину допоможуть деякі поради.

  • Скоротіть вживання насичених жирів. Вони у великій кількості містяться у червоному м’ясі та жирних молочних продуктах.
  • Виключіть трансжири. Вони часто містяться в маргарині, печиві, крекерах та тістечках з магазинів.
  • Вживайте продукти, багаті на омега-3 жирні кислоти (лосося, скумбрію, оселедець, волоські горіхи, насіння льону).
  • Включіть у раціон розчинну клітковину (вівсянку, квасолю, брюссельську капусту, фрукти).

Займайтеся спортом регулярно

Помірна фізична активність підвищує показники ЛПВЩ-холестерину (“хорошого”). З дозволу лікаря фізичним вправам слід приділяти щонайменше 30 хвилин п’ять разів на тиждень. Також можна займатися аеробною активністю протягом 20 хвилин тричі на тиждень.

Киньте курити

Відмова від куріння покращує рівень ЛПВЩ-холестерину. Протягом року після відмови від цієї шкідливої ​​звички ризик серцево-судинних захворювань значно скорочується порівняно з курцями.

Стежте за вагою

Наявність навіть кількох зайвих кілограмів сприяє підвищенню рівня холестерину. Тому важливо стежити за харчуванням та замінювати шкідливі продукти більш корисними аналогами.

“Шукайте способи включити більше активності у свій розпорядок дня, наприклад, користуйтеся сходами замість того, щоб підніматися на ліфті, або паркуйтеся подалі від свого офісу. Гуляйте під час перерв на роботі. Постарайтеся збільшити активність стоячи, наприклад, за допомогою приготування їжі або роботи у дворі” – рекомендують фахівці.

Скоротіть вживання алкоголю

Споживати алкоголь треба помірно. Занадто велика кількість спиртних напоїв може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, включаючи високий кров’яний тиск, серцеву недостатність та інсульт.