Чому через фізичні вправи на шкірі може з’являтися висип? Експерти-дерматологи відповіли на це запитання, а також розповіли, як уникнути подібних прищів.

Instagram може змусити нас повірити в те, що як тільки ми почнемо відвідувати спортзал або займатися бігом, то відразу перетворимося в топ-модель з ідеальною шкірою. На жаль, реальність повністю протилежна очікуваному. Особливо в тому, що стосується шкіри. Наприклад, існує такий феномен, як прищі бігунів. Мова йде про акне, які з’являються через блокування волосяних фолікулів шкірним салом, що виділяється з потових залоз. Вони виробляють цю субстанцію для того, щоб волосся і шкіра не висихали. Однак іноді сала проводиться дуже багато, воно змішується з мертвими клітинами і шкіри і формує свого роду заглушки у фолікулах.

Нешкідливі молекули, які зазвичай проживають на поверхні шкіри, інфікують ці закупорені фолікули, що призводить до кіст і прищів. Акне бігунів викликаються заблокованими шкіряними порами, оскільки при заняттях спортом в інтенсивному режимі виділяється багато поту. Крім того, під час фізичних навантажень людина робить неабияку кількість повторюваних рухів. Іншими словами, не самі фізичні навантаження викликають вугровий висип, а тісний одяг, який ми носимо, а в деяких випадках і засоби, які ми втираємо в обличчя перед тренуваннями. Якщо ви і до початку відвідувань спортзалу страждали від вугрової висипки, то фізичні навантаження зроблять її ще більш вираженою.

Але яким чином уникнути появи прищів через занять спортом? По-перше, не варто займатися по максимуму при кожному відвідуванні спортзалу, на користь піде помірність. Чергуйте високоінтенсивні тренування з низькоінтенсивними. Якщо ви займаєтеся бігом, то обов’язково робіть перерви і відпочивайте. Ні в якому разі не займайтеся з косметикою на обличчі, перед тренуваннями необхідно повністю змити весь макіяж. Не чіпайте обличчя, якщо ви торкалися до різного роду обладнання в спортзалі. Носіть вільний одяг, яка дозволяє тілу дихати і не здавлює шкіру. Нарешті, споживайте більше фруктів і овочів, використовуйте продукти для обличчя, що містять антиоксиданти.