Зарубіжні медики назвали 6 щоденних звичок, що сприяють погіршенню імунітету, що особливо важливо на тлі спалаху коронавірусу в усьому світі. Зокрема, недолік сну працює не на користь захисних сил організму.

Щоденне занепокоєння негативно впливає на функціонування імунної системи. Дослідження, проведене в квітні 2012 року і опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, показало, що люди, які відчували хронічний стрес, були більш схильні до розвитку застуди. Це відбувається тому, що організм вивільняє кортизол і адреналін – гормони, що зменшують кількість білих кров’яних тілець – захисників імунітету.

Любителі дієти, яка багата рафінованими вуглеводами, цукром і сіллю, також більш уразливі перед коронавірусом, так як здійснюється атака на хороші бактерії в кишечнику в бік збільшення поганих. Під час сну організм вивільняє цитокіни – білок, що захищає тіло від інфекції і запалення, тому недолік нічного відпочинку також є небезпечною звичкою.

Читайте також:  Два захворювання, які наражають на високий ризик подагри

Вживання алкоголю порушує мікробіом кишечника, що відіграє ключову роль у функціонуванні імунної системи. Результатом є і порушення функціонування печінки, робота якої полягає в очищенні організму. Куріння в свою чергу змушує виробляти слиз в надмірних кількостях, що звужує дихальні шляхи і ускладнює очищення легенів від шкідливих речовин. Підсумок – велика сприйнятливість до зараження коронавірусом і важкий перебіг хвороби.

Не найкращою звичкою є і малорухливість, що підсилює запальні процеси в організмі. Тіло стає нездатним активно боротися з інфекціями.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News