Кровоносні судини можуть забиватися скупченнями холестерину, що веде до розвитку атеросклерозу – провідної причини інфарктів і інсультів. Зарубіжні медики назвали продукти, які можуть бути ідеальними «чистильниками» судин.

Про те, як уберегти судини за допомогою їжі, повідомляє портал Food.news. Зокрема для очищення судин від бляшок холестеринів, які мають властивість налипати на їх стінки, потрібно обов’язково включити в раціон продукти, багаті вітамінами групи В, вважають іноземні експерти з харчування.

“Вітамінів групи в багато в лососі. Максимальний ефект від продукту можна отримати, вживаючи його із зеленню і бобовими”, – дали пораду фахівці.

Ще одним суперпродуктом, на їхню думку, є гранат. Посилаючись на результати проведеного дослідження, експерти констатували: регулярне помірне вживання гранатового соку протягом року сприяє зменшенню товщини стінок судин на 30%.

Крім цього, медики рекомендують вживати в їжу квашену капусту. Будучи ферментованим продуктом, вона містить корисні бактерії, що скорочують ступінь шкідливого впливу токсичних хімічних речовин на організм.

Також запобігти утворенню холестериного нальоту на стінках артеріях ефективно допомагає часник, якщо споживати, що важливо, в сирому вигляді.

Ще один харчовий компонент, який оздоровлює стан судинних тканин, – це L-аргінін, амінокислота, яка входить до складу курячого м’яса та індичатини.

Джерело: МедікФорум