Людям, які хочуть знизити рівень холестерину, потрібно звернути увагу на кілька продуктів, які ефективно допомагають досягти цієї мети.

Якщо ви один із багатьох людей, у яких рівні холестерину ЛПНГ або ЛПВЩ не відповідають очікуванням, додайте до свого раціону продукти, яким властива здатність природним чином підтримувати здоровіший рівень холестерину.

Чорнослив. Перекушування чорносливом забезпечують організм багатьма поживними речовинами, які мають ключове значення для здоров’я серця, включаючи антиоксиданти, клітковину, калій і магній. За даними Journal of Medicinal Food, серед жінок у постменопаузі вживання п’яти-шести чорносливів щодня протягом шести місяців може мати позитивні наслідки для здоров’я серцево-судинної системи. Зокрема, відбувається підвищення рівня холестерину ЛПВЩ та зниження відношення загального холестерину.

Читайте також:  Консервовані овочі можуть бути і шкідливими, і корисними

Овес. Ще один доступний продукт для зниження рівня холестерину – даний ефект забезпечується бета-глюкановим волокном, що міститься в вівсі. Цей тип харчових волокон пов’язує холестерин ЛПНГ в організмі, допомагаючи видалити його до того, як він убереться кишечником.

Картопля. Скромна картопля підживлює тіло розчинною клітковиною, поживною речовиною, яка може зменшити всмоктування холестерину в кров. Але включаючи картоплю у свій раціон, вибирайте запечену або варену – потрібно обходитися без смаження і без використання насичених жирів.

Яблука. Найдоступніші фрукти є природним джерелом різних поліфенолів та волокон, які природно підтримують здоров’я серця. Однією з переваг яблук є пектин – тип клітковини, що міститься у шкірці. Він ефективно діє, перешкоджаючи всмоктування холестерину в кровотік.

Читайте також:  Лікарі попередили про смертельну небезпеку опалого листя

Квасоля. Містить клітковину, рослинні білки, антиоксиданти та багато інших поживних речовин, що підтримують здоров’я серця. Дослідження, опубліковане Journal of Nutrition, показало: вживання однієї чашки бобових щодня протягом чотирьох тижнів може знизити загальний рівень холестерину і холестерину ЛПНГ.