Серцево-судинні захворювання є однією з найважливіших причин смерті у світі. Дослідження показують, що деякі вживані продукти допомагають запобігти хворобам серця. Таким чином, за допомогою правильного харчування можна запобігти серцево-судинним захворюванням. Цей продукт із чудодійними властивостями при вживанні на сніданок виконує функцію щита від хвороб серця.

Овес – це один із найбільш поширених та поживних видів зернових культур завдяки багатству вітамінів, мінералів, антиоксидантів, клітковини. Має багато корисних властивостей, починаючи від зниження ризику серцевих захворювань і закінчуючи рівнем цукру в крові. Для здоров’я серця корисно вживати вівсяну кашу, одна порція якої містить чотири грами клітковини. Крім того, вживання вівсянки вранці допоможе вам почуватися ситим до обіду, пише Sabah.

Оскільки овес має тверду та крупнозернисту структуру, на його приготування йде деякий час, тому його найчастіше вживають у меленому вигляді.

Вівсянку на сніданок часто приправляють фруктами та спеціями. Вживають із йогуртом чи молоком при додаванні сушених чи свіжих фруктів, варять на молоці. Крім сніданку, овес використовується також у кексах та печиві.

Читайте також:  Лікар розповіла, як відрізнити симптоми деменції і менопаузи

Овес – це джерело якісного білка. Містить В1, В3, В5, В6, калій, кальцій, вуглеводи, харчові волокна.

Харчова цінність 78 грамів вівса:

-Марганець: 63,91% добової норми;
-Магній: 13,3% добової норми;
-Залізо: 9,4% добової норми;
-Фосфор: 13,3% добової норми;
-Фолат: 3,24% добової норми;
-Цинк: 14,4% добової норми.

Захищає від серцевих захворювань

В основі захворювань серця лежить “поганий” холестерин (ЛПНЩ), який може спричинити запалення кровоносних судин, пошкодити тканини, збільшити ризик серцевого нападу та інсульту. Тип клітковини під назвою “бета-глюкан”, що міститься в вівсі, знижує рівень “поганого” холестерину та захищає від можливих серцевих захворювань. Одне з досліджень дозволило встановити, що вживання трьох грамів бета-глюкану на день може мати благотворний вплив у цьому відношенні. Згідно з отриманими результатами, бета-глюкан знижує рівень “поганого” холестерину і не впливає на рівень “хорошого” холестерину.

Читайте також:  Дієтологи розповіли, як запрограмувати свою психіку на схуднення за 8 кроків

Вітамін С у складі вівса здатний зменшити ризик серцевого нападу та можливого інсульту. Бета-глюкан знижує рівень холестерину у крові.

Дослідження показують, що вживання вівса може значно знизити ризик серцево-судинних захворювань у людей середнього віку завдяки механізмам, які знижують артеріальний тиск.

Сприяє схудненню

Вживання продуктів з високою поживною цінністю та низьким вмістом калорій сприяє здоровому схудненню. Овес через компоненти у своєму складі за рахунок повільного перетравлення в шлунку формує відчуття ситості. Тому цей продукт часто входить до раціону харчування людей, які бажають позбутися зайвої ваги. Також сприяє зниженню маси тіла, забезпечуючи прискорення обміну речовин.

Корисний при цукровому діабеті

Речовина під назвою “бета-глюкан” у складі вівса розчиняється у шлунку та кишечнику та покращує травлення. У пацієнтів з цукровим діабетом знижує рівень цукру в крові та особливо корисний при цьому недузі.

Читайте також:  13 симптомів, які можуть сигналізувати про рак

Регулює травну систему

Клітковина у складі вівса регулює травну систему. Сприяючи перетравленню споживаної їжі в кишечнику, запобігає проблемі запорів. Це також допомагає від хронічно повторюваного синдрому лінивого кишечника.

Знижує ризик астми

Астма – хронічне захворювання, що блокує дихальні шляхи і утруднює дихання. Часто зустрічається у дітей, як правило, проявляється у вигляді кашлю, задишки, хрипів, хоча не у всіх спостерігаються ті самі симптоми.

Одне дослідження показало, що вживання вівса у ранньому віці може захистити дітей від розвитку астми. До інших продуктів, здатних знизити ризик цього захворювання, належать:

-пшениця;
-ячмінь;
-жито;
-риба;
-яйця.

Підтримує здоров’я шкіри

Використання вівса при догляді за шкірою підтримує здоров’я шкіри, надає їй блиску та рівного тону. Дрібно подрібнений овес може полегшити симптоми таких проблем зі шкірою, як екзема.