Раціон харчування людини є одним з найсерйозніших чинників, що визначають його схильність до хвороб , а також до довголіття . Медики неодноразово висловлювали цю думку , але тепер вона отримала вагоме підтвердження у вигляді двох наукових досліджень , результати яких опубліковані в журналі Cell Metabolism .
 
Авторами наукових пошуків стали в одному випадку американські , а в іншому – австралійські дослідники. Примітно те , що результати їхніх робіт зійшлися на єдиному дієтичному аспекті – обидві сторони незалежно один від одного прийшли до практично однакових висновків . Ці висновки такі : низький рівень вживання тваринних білків продовжує життя.
 
Так дослідницька група під керівництвом доктора Вальтера Лонго з університету Південної Каліфорнії в Лос -Анджелесі ( США ) проаналізувала дані про стан здоров’я більше 6 тисяч чоловік у віці 50 років і старше , які брали участь в експертизі національного здоров’я і харчування , що проводиться Національним центром статистики охорони здоров’я США . У ході моніторніга вчені з’ясували , що у людей середнього віку , в раціоні яких міститься велика кількість білка , більш високий ризик схильності небезпечним захворюванням. Зокрема , виявилося , що якщо люди отримували за рахунок білка 20 % калорій щодня , ймовірність смерті від раку або діабету була збільшена в 4 рази , а в цілому смертність підвищена в 2 рази , в порівнянні з тими , в чиєму раціоні білкова їжа складала менше 10 % калорій. При цьому кореляція стосувалася , переважно , білків тваринного походження – рослинні білки виявилися менш шкідливі.

«Ми провели дослідження на простих організмах , мишей і людей і отримали переконливі свідчення того , що дієта з високим вмістом білка – особливо тваринного білка – майже так само шкодить здоров’ю , як куріння » , – підвів межу Вальтер Лонго
 
З пояснень фахівців слід , що вживання білка впливає на вироблення гормону росту , який підтримує обмін речовин в дорослому організмі , проте крім цього сприяє зростанню ракових пухлин. Після 65 років картина змінюється: рівень гормону росту в організмі падає , і вживання білкової їжі , навпаки , підтримує організм.
 
Австралійські дослідники з університету Сіднея також дійшли висновку про небезпеку активного споживання білка в ракурсі тривалості життя. Вчені тримали сотні мишей на 25 різних дієтах і виявили цікаву закономірність . З’ясувалося , що дієта з високим вмістом білка і низьким вмістом вуглеводів хоча і позбавляє від підвищеного апетиту і жирових відкладень , але при цьому вкорочує життя і провокує розвиток серцево-судинних та ендокринних захворювань. Вуглеводна дієта , навпаки , сприяє продовженню життя , проте розраховувати на струнку фігуру при цьому не можна .
 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯКІ ЗВИЧКИ ПОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ?

Самою ж небезпечною , судячи з результатів цього експерименту , виявилася дієта з низьким вмістом білків і високим – жирів.