Останнім часом склалася переконаність у тому, що перероблені продукти дуже шкідливі, від вживання консервів зазвичай настійно рекомендують всім відмовлятися. Але насправді ці продукти промислового виробництва можуть бути корисними для організму і здоров’я.

Хоча багато перероблених продуктів дійсно можуть шкодити при дуже активному вживанні, оскільки в них, як правило, міститься багато калорій і мало поживних речовин. Але наукові фахівці говорять про те, що і серед таких продуктів можна вибрати хороші джерела вітамінів і мінералів.

«Переробка не завжди означає втрату корисних властивостей. Вона часто використовується для збереження корисних речовин або видалення шкідливих наприклад, пастеризація. У деяких перероблених продуктів біологічна цінність досить висока, і вони можуть бути корисні»

Зокрема, у своїх рекомендаціях по харчуванню представники науки цілком допускають вживання консервів із морської риби, що містить у собі цінні для здоров’я довголанцюгові незамінні жирні кислоти омега-3, які знижують ймовірність серцево-судинних хвороб. За словами експертів, свіжа і консервована риба можуть містити в собі практично рівну кількість омега-3. Також в раціон харчування можна сміливо включати консервовані сардини: організм буде одержувати необхідні йому кальцій, фосфор і вітамін D.

Інший вид консервованої їжі, проти якої не заперечують дослідники, – томатна паста. Звичайна томатна паста готується без додаткових інгредієнтів і може стати чудовим джерелом антиоксиданту лікопіну у щоденному меню людини.

Чи корисні йогурти з пробіотиками? Можна зустріти думку про те, що корисність цього продукту – всього лише маркетинговий хід. Дослідження показують, що вживання йогуртів з пробіотиками позитивно впливає на імунну систему. Правда, при цьому вчені зазначають, що зміст пробіотиків у такому продукті повинно бути дійсно дуже високим.

Продукти переробки червоного м’яса викликають особливо багато критики, їм приписують навіть канцерогенні властивості. Але згідно з даними оксфордського огляду досліджень за участю понад 60 тисяч осіб, рівень смертності серед людей, які їдять будь-які види м’яса, і серед людей, що відмовилися від його вживання, – приблизно однаковий. Вчені стверджують, що механізм розвитку раку занадто складний, щоб його виникнення зводилося просто до вживання м’яса. Міжнародний фонд досліджень раку вважає прийнятним з’їдати до 500 грамів червоного м’яса в тиждень, одночасно намагаючись скорочувати кількість ковбасних виробів, яка поїдається.

Джерело: МедікФорум