При сонячних опіках в першу чергу потрібно забезпечити шкірі спокій. Поставте вологий компрес на уражену ділянку, після чого можна скористатися зовнішніми аптечними засобами. При вираженому больовому синдромі слід прийняти знеболювальні препарати.

Що робити при сонячних опіках?

Кожен з нас хоч раз у житті обгорає на сонці. Сонячне тепло після водних процедур настільки приємно, що ми часом занадто захоплюємося ним.

Якщо ви отримали сонячний опік, то в першу чергу лікарі радять дати шкірі спокій. Наступні 1-2 дні у світлий час доби краще залишатися в приміщенні, забезпечивши собі спокій. Якщо ви помічаєте сильну втому або слабкість після сонячного опіку, то потрібно прийняти аспірин або парацетамол.

Найперша допомога при сонячних опіках – це вологий компрес, який потрібно тримати на ураженій ділянці від 15 до 20 хвилин.

Після сильного сонячного опіку на його місці можуть виникати родимки. Потрібно спостерігати за їх динамікою і з цього моменту слід максимально уникати знаходження на відкритому сонці.

Аптечні засоби від опіків

В даний час фармацевтична промисловість пропонує безліч різних засобів, що допомагають впоратися з сонячними опіками. Найпопулярнішими з них є засоби на основі пантенола. Продаються вони у вигляді спреїв, мазей, кремів і гелів. Переваги таких препаратів у тому, що їх можна застосовувати як дорослим, так і дітям. Пантенол – це водорозчинна речовина, що входить до складу коензиму А. Під впливом пантенола клітини регенеруються. При застосуванні спреїв і мазей з пантенолом уражені ділянки шкіри покриваються плівкою, що дозволяє захистити шкірний покрив від згубного впливу сонця і прискорити процес відновлення.

При сильних опіках лікар може вам прописати мазі на основі гідрокортизону. Це гормон кори надниркових залоз, який бере активну участь в обміні білків і вуглеводів. Засоби з гідрокортизоном допомагають швидко зняти набряклість, запалення і свербіж. Застосовувати такі препарати потрібно тільки з дозволу лікаря.

Оскільки сонячні опіки можуть супроводжуватися вираженим больовим синдромом, то потерпілому можуть бути призначені анальгетики або нестероїдні протизапальні засоби, що допомагають втамувати біль.

засоби від опіків

Народні засоби від опіків

Найефективнішим народним засобом від сонячних опіків є сік алое, який стимулює процес загоєння, дозволяючи шкірному покрову швидко регенерувати. Також при сонячних опіках можна скористатися свіжовичавленим соком картоплі, який слід нанести відразу ж після приготування.

А ось застосовувати при опіках кефір, сметану, яєчний блок або рослинне масло лікарі не радять. Вся справа в тому, що при нанесенні на шкіру ці продукти утворюють плівку, через що погіршується теплообмін. Так ви собі можете ще більше нашкодити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ОТРИМАВ СОНЯЧНИЙ ОПІК

ЯК ЛІКУВАТИ ПУХИР ПІСЛЯ ОПІКУ

СОНЯЧНА ЕРИТЕМА