Лікарі стверджують – за день необхідний об’єм рідини залежить від багатьох факторів – фізичної активності, конституції тіла та навіть – погодних умов.

Нормою для жінок вважається від 1 до 1,8 літра на день, а для чоловіків – від 1,3 до 2,2 літри.

Якщо не поповнювати водний дефіцит, з організмом можуть статися не найкращі речі.

Голод без води
Якщо ви цілий день їсте, але наїстися ніяк не можете, варто задуматися – чи ви п’єте достатньо?

Зневоднений організм може подавати вам сигнали про голод. Вам може хотітися з’їсти чогось солоного чи крохмалистого. Організм робить все, щоб утримати в організмі рідину.

Отже, якщо вас раптом потягнуло на щось таке вже після їди, не варто відкривати холодильник. Потрібно просто трохи почекати, запивши голод водичкою. Можливо, цього буде більш ніж достатньо.

Головний біль
Причин головного болю може бути сотня. Але одна з них у тому, що ваш організм зневоднений. Щоб уникнути дискомфорту та жменями не ковтати знеболювальні, пийте достатню кількість води протягом дня, не чекайте, коли жажда стане ще сильнішою.

Якщо вам уже хочеться пити, це означає, що організм вже сильно страждає від нестачі рідини.

Прихована загроза
Вода – це головна складова у процесі забезпечення нормального травлення. Саме вода допомагає їжі проходити через травний тракт. А якщо пити недостатньо, то і стілець буде повільніше виділятися, а похід у туалет може завдати чимало неприємних відчуттів. Постійні запори в результаті можуть збільшити ризик виникнення геморою.

Тепловий удар
Якщо погода на вулиці стоїть занадто спекотна, а повітря – вологе, або ж ви просто забуваєте під час фізичної активності пити воду, у вас можуть початися судоми та інші неприємні симптоми теплового удару:

– Слабкість;

– Сухість шкіри;

– Висока температура тіла;

Якщо тепловий удар вже стався, треба одразу ж випити якнайбільше чистої води, після чого звернутися за допомогою до лікаря.

Неможливість зосередитись
Людський мозок на 80% складається з води, так що навіть вельми скромне зневоднення може негативно вплинути на ваші когнітивні здібності, на можливість запам’ятовувати інформацію. Вам буде важче сконцентруватися.

Якщо зневоднення сильне, про себе можуть дати знати й важчі симптоми. Наприклад, сплутаність свідомості.

Почастішання серцевого ритму
У стані спокою серцевий ритм дуже частим не буває. Якщо ж серцебиття стало занадто частим, можна говорити про зневоднення. Якщо ви п’єте мало води, ваше серце отримує подвійне навантаження. Щоб допомогти своєму організму, починайте свій день зі склянки води.