Багато хто думає, що з часом чай стає тільки кращим. Але експерти попереджають: це зовсім не так.

Білий та чорний чай, за словами фахівців, у сухому середовищі без запахів зберігати можна дуже довго. До того ж певного терміну зберігання немає.

Чай улун може бути різним: все залежить від насиченості аромату. Чай, що має легкий аромат, зберігати можна приблизно два роки, а сорти з сильнішим ароматом – десь 3-10 років.

У повністю сухому середовищі червоний чай можна зберігати максимум 2-3 роки. А ось зелений або жовтий чай зберігається не більше 18 місяців.

Але чи можна пити чай, термін придатності якого вже минув? Насправді це залежить від якості чаю. Якщо з умовами зберігання все гаразд, то вживати чай можна будь-коли. Але якщо ви виявите в чаї плісняву, то його відразу ж потрібно викидати, навіть якщо термін придатності ще не минув.

Що ж станеться, якщо ви питимете запліснявілий чай? До складу такого чаю зазвичай входять пеніцилінова кислота, хлороциклін, лютеоскирин та інші токсини. Якщо дані речовини потраплять в організм, то у людини може виникнути діарея, запаморочення, біль у животі та інші не найприємніші симптоми. При тривалому вживанні подібного чаю може розвинутись рак печінки, нирок та інших органів або некроз.